U pevnosti Stachelberg se už rýsuje nové parkoviště


spolecny-logotyp-nalezato-1-.jpg

Návštěvníci pevnosti Stachelberg budou moci již brzy zaparkovat své auto na zcela novém parkovišti. Město Trutnov zde buduje stání pro 35 osobních aut a další vozidla. Díky dotacím z evropské unie radnice zaplatí pouze 10 % z celkové částky.

logo-cz-pl-eu-barevne.jpg

Město Trutnov společně s dalšími partnery úspěšně požádalo o dotaci na vybudování parkoviště u turisty vyhledávaných cílů – pevnosti Stachelberg a rozhledny Elišky, a to v rámci projektu „Tajemství vojenského podzemí" registrační číslo CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_025/0001253  a programu Interreg V-A Česká republika – Polsko. „Město se neustále snaží podpořit cestovní ruch a turistům nabídnout pohodlné a kvalitní služby. Vybudování parkoviště u Stachelbergu je více než nutné s ohledem na vzrůstající počet návštěvníků,“ dodává Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Novostavba parkoviště na Babí začala na přelomu června a července. Vznikne zde 35 parkovacích míst pro osobní vozidla, 3 místa pro autobusy a 2 místa pro vozidla imobilních návštěvníků. Pokud vše půjde podle plánu, parkoviště by mělo být hotové nejdéle v září. Celková cena za jeho zhotovení je téměř 3,5 milionu korun. Radnice však díky dotacím uhradí pouze 10 % z této částky. Stavbu provádí firma Colas CZ, a. s.  Partnery projektu „Tajemství vojenského podzemí“ jsou také Rokytnice v Orlických horách, Stachelberg, z. s., Euroregion Pomezí Čech, Moravy a Slezska – Euroregion Glacensis, obec Głuszyca a město Kamienna Góra. 


parkoviat-na-bab-3.jpg

parkoviat-na-bab-4.jpg

TZ - U pevnosti Stachelberg se už rýsuje nové parkoviště.pdf

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg