U Stachelbergu vyroste příští rok rozhledna

Městská rada navrhne zastupitelům uvolnit 3,5 milionu korun na výstavbu nové rozhledny v rámci projektu Místa plná rozhledů v Euroregionu Glacensis.

 „V případě úspěchu žádosti o dotace to pro město bude velmi výhodné, protože 85 procent částky se nám vrátí z fondů EU a dalších 5 procent ze státního rozpočtu. Město by tedy mělo zaplatit jen 10 procent, ale podmínkou je předfinancování stavby, které musí schválit zastupitelstvo,“ sdělil starosta Trutnova Ivan Adamec.

Projekt počítá s výstavbou osmi až deseti dalších rozhleden a vyhlídkových věží v česko-polském příhraničí. Jednoduchá celodřevěná konstrukce rozhledny u Stachelbergu bude mít dvě vyhlídkové plošiny ve výšce 9,4 a 20,8 metrů. Díky ní dojde k dalšímu zatraktivnění této významné vojenské památky. Stavební povolení na samotnou rozhlednu už nabylo právní moci, stavět se však začne až příští rok.

„Podle časového plánu s podáním žádostí a schvalováním dotací by se mělo začít stavět nejdřív v červenci 2013. Záleží také na tom, jaká bude synchronizace se stavbou dalších rozhleden. Každopádně v tom vidím turistický potenciál. Rozhleden je v Krkonoších a Podkrkonoší stále málo a výhled od Stachelbergu bude velkým lákadlem,“ dodal Adamec.

Rozhledna_Stachelberg_men____.jpg

 Vzhled budoucí dřevěné rozhledny.

Stachelberg_2.JPG

Pohled do míst, kde by měla vyrůst rozhledna.

10052010_007.jpg

Pohled na dělostřeleckou tvrz Stachelberg.


Ke stažení:

TZ - U Stachelbergu vyroste příští rok rozhledna.doc

Rozhledna Stachelberg.jpg

Stachelberg_1.jpg - foto RNDr. Miroslav Kejzlar

Stachelberg_2.JPG - foto RNDr. Miroslav KejzlarKontakt pro komunikaci s médii
Iva Trávníčková
oddělení pro styk s veřejností
tel.: 499 803 104, 731 124 272
e-mail: travnickova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg