Uffo opět zabodovalo, je Stavbou roku 2011 Královéhradeckého kraje

Tisková zpráva - 29. 11. 2011

V pondělí 28. listopadu udělil Královéhradecký kraj ceny významným stavbám v regionu. Hlavní cenu si spolu se společenským centrem v Trutnově odnesly řadové domky v Kvasinách. Uffo uspělo už v říjnu, kdy se stalo spolu s dalšími čtyřmi projekty vítězem prestižní celostátní soutěže Stavba roku.

 „Jsem rád, že různé instituce nyní oceňují, co se v Trutnově podařilo postavit. Je to opravdu výjimečný projekt, který městu evidentně chyběl. Z těch ocenění má pro ně asi největší váhu to, jak Uffo přijala trutnovská veřejnost. Za první rok jím prošlo 80 000 návštěvníků a to je ocenění největší,“ sdělil starosta Ivan Adamec.

Důvodem pro vítězství trutnovského kulturního stánku se stala zejména variabilita vnitřního prostoru a unikátnost stavby spočívající ve spolupráci architektů a tvůrců scény. Kraj udělil také pět čestných uznání, jež si odnesl obytný soubor „Za Terronicem“ a Labyrint divadla Drak v Tereziánském dvoře v Hradci Králové, přestavba měšťanského domu na penzion v historické části Hostinného, česko-polské infocentrum v Broumově a obnova městské památkové rezervace v Jičíně.


Ke stažení:

TZ - Uffo opět zabodovalo.doc
uffo1.jpg


Kontakt pro komunikaci s médii
Ing. Veronika Svobodová
vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg