Ulice Na Struze a Pražskou čekají v létě opravy

Během letních měsíců budou komunikace v ulicích Na Struze a Pražská procházet rekonstrukcí. Ředitelství silnic a dálnic zde plánuje nejen opravu povrchu, ale také vybudování přechodového ostrůvku u ZŠ Kapitána Jaroše.

na-struze-2.jpg

V červenci a srpnu bude probíhat rozsáhlá oprava povrchu komunikací v ulicích Na Struze a Pražská. „Na konci června začnou přípravné práce a od července zahájí zhotovitel stavby první etapu. Hotovo by mělo být do konce srpna tak, aby začátek školního roku nedoprovázely dopravní komplikace,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Akci provádí Ředitelství silnic a dálnic, protože tento páteřní tah Trutnovem je v majetku státu, nikoliv města. Kromě opravy povrchu bude u Základní školy Kapitána Jaroše v rámci zvýšení bezpečnosti chodců vybudován přechodový ostrůvek. V souvislosti s tím dojde k posunutí autobusové zastávky U Kina o kousek níže, tak aby vznikl dostatečný prostor pro ostrůvek a odbočovací pruh směrem na Kryblici.

Opravy budou probíhat ve 4 etapách a neobejdou se bez dopravních omezení. Doprava bude řízena kyvadlově, ale pro plynulejší provoz budou stanoveny objízdné trasy. Nákladní doprava ze směru od Polské na Hradec Králové bude po celou dobu vedena přes Úpské nábřeží a ulici Československé armády.

1.     etapa - od kruhového objezdu u Juniora k odbočce s ulicí Královédvorská (možnost jezdit přes Královédvorskou ul.)

2.     etapa - od křižovatky s ulicí Královédvorská po parkoviště U Studny

3.     etapa - od parkoviště U Studny po prosklenou lávku nad komunikací

4.     etapa - od prosklené lávky ke kruhovému objezdu u kina (kompletní uzavírka mimo vozidla IZS, linkových autobusů a MHD, objížďka přes Úpské nábřeží)

Předem děkuji všem řidičům i obyvatelům za trpělivost. Poté, co Trutnovem vedla objížďka při opravě hlavního tahu Náchodem, se nápor nákladní dopravy na stavu silnice poměrně dost podepsal. Jsem rád, že ŘSD jedná a rozbitou cestu opraví. Výsledkem bude bezpečnější a pohodlnější doprava v našem městě,“ dodává trutnovský starosta.

na-struze.jpg

TZ - Ulice Na Struze a Pražskou čekají v létě opravy .pdf

Kontakt pro komunikaci s médii

Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg