Útulek pro psy nabídne i služby psího hotelu

Tisková zpráva - 30. 10. 2012

Rada města tento týden schválila návrh na změnu využívání psího útulku. Vzhledem k volné kapacitě může volná místa využít pro placené „penzionování“ psů například v případě, kdy chtějí jejich majitelé odjet na dovolenou nebo jsou nemocní. Útulek je dlouhodobě obsazen na zhruba 80 procent. Vznikne tak první psí hotel v Trutnově.

Pro provozování psího hotelu schválilo vedení města ceník poplatku za ubytování psů a provozní řád, který město konzultovalo s Krajskou veterinární správou. Pro útulek tento krok neznamená žádné další finanční náklady, pouze se rozšíří živnostenské oprávnění a obě činnosti (útulek i hotel) budou muset mít oddělené účetnictví. Naopak zisk z činnosti hotelu může částečně krýt náklady na provoz útulku.

Náklady na umístění jednoho psa činí denně 113 Kč. Z toho důvodu rada města rozhodla i o navýšení poplatku za umístění psů z jiných obcí. Dosavadní poplatek 100 Kč už totiž nepokrývá skutečné náklady. Nově budou obce platit 120 korun. Dále se zvýší i poplatek za pobyt v útulku, který hradí původní majitelé při vyzvednutí psa. Ten byl naposledy upraven v roce 2005 a též už neodpovídá skutečným nákladům.

Informace o útulku a aktuální nabídka pejsků - viz https://www.trutnov.cz/organizace-instituce/utulek-pro-opustene-a-zatoulane-psy.


Ke stažení:

TZ - Útulek pro psy nabídne i služby psího hotelu.doc


Kontakt pro komunikaci s médii:

Ing. Veronika Svobodová
vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

V případě zájmu o využití služby psího hotelu kontaktujte 
tel. 603 872 653
nebo
e-mail utulek@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg