V Trutnově byly uděleny ceny významným podnikatelským subjektům přeshraniční spolupráce

Trutnov, 8.11.2016 – V pondělí 7. listopadu 2016 byly na Staré radnici v Trutnově slavnostně uděleny ceny Trutnovský drak. „Ocenili jsme významné podnikatelské subjekty, které se výrazně podílejí na česko-polské spolupráci. Cenu jsme předali také významným osobnostem,“ vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova. Za Trutnov získali sošku trutnovského draka firma Tyco Electronics EC Trutnov, s. r. o., a euromanažer městského úřadu Günter Fiedler.


logo-spol.png

Ocenění Trutnovský drak je jednou z aktivit v rámci udržitelnosti projektu „Města Trutnov a Świdnica podporují podnikání“, reg. č. CZ.3.22/2.1.00/13.03921. Vyhodnocuje nejlepší firmy a osobnosti z Trutnova a Swidnice, přičemž klade důraz na jejich přeshraniční kontakty a spolupráci. Na slavnostním udílení získala cenu v kategorii „Nelepší firma příhraničí za polskou stranu“ firma DOLMEB Spółka z o. o. Za ní se umístily firmy Modeka Polska Sp. z o. o. a B-J-B Mariusz Bartczak. „Sošku trutnovského draka v kategorii ,,Osobnost příhraničí za polskou stranu“ si odvezla ředitelka swidnické městské knihovny paní Adriana Miara, která se již mnoho let podílí na pěstování česko-polských vztahů na poli umění, literatury a propagace našich kultur,“ dodává Ivan Adamec. 

V kategorii „Nejlepší firma příhraničí za českou stranu“ získala ocenění společnost Tyco Electronics EC Trutnov, s. r. o., která je jedním z největších zaměstnavatelů v Trutnově a v letošním roce oslavila 70. výročí výroby relé v Trutnově. Jako česká osobnost příhraničí si sošku draka odnesl Ing. Günter Fiedler. „Pan Fiedler pracuje více než 10 let jako euromanažer na našem městském úřadě, kde připravuje a realizuje česko-polské projekty v oblastech podpory podnikání, kulturní a sportovní výměny apod.,“ vysvětluje trutnovský starosta.


logo.jpg

Polským protějškem Trutnovského draka je ocenění Swidnický Gryf, které bylo udělováno na konci října 2016. Z polské Swidnice si sošku gryfa přivezl starosta Žacléře Miroslav Vlasák a firma Kasper KOVO, s. r. o.    

 

 trutnovsky-drak-2016-3-.jpg

trutnovsky-drak-2016-ing.-gunter-fiedler.jpg

img-7402.jpg


trutnovsky-drak-2016-1-.jpg

trutnovsky-drak-2016-adriana-miara.jpg

trutnovsky-drak-2016-4-.jpg

TZ - V Trutnově byly uděleny ceny významným podnikatelským subjektům přeshraniční spolupráce.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg