V Trutnově přibudou kontejnery na elektroodpad a kovy

Trutnov, 18.1.2017 – Město Trutnov se rozhodlo ve spolupráci se společností Retela s.r.o., rozšířit služby v rámci systému svozu komunálního odpadu. Jakmile to klimatické podmínky dovolí, budou na území města rozmístěny nové kontejnery určené na elektroodpad a kovy. „V dnešní době je více než důležité, abychom správně třídili odpad. Věřím, že obyvatelé Trutnova budou nové kontejnery využívat a společně se tak na separaci odpadu podílet,“ říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova.   

V nejbližší době budou lidé v Trutnově potkávat nové kontejnery určené pro sběr malých elektrozařízení (elektroodpadů) a kovů. Tyto dvě komodity budou sbírány společně a následně separovány v koncovém zařízení. Svoz těchto kontejnerů bude zajišťovat společnost Transport Trutnov s.r.o.

V první fázi bude po Trutnově rozmístěno cca 10 těchto kontejnerů. „Pokud bude sběr fungovat, budeme síť postupně rozšiřovat,“ dodává trutnovský starosta. Kontejnery městu zcela zdarma dodá společnost Retela s.r.o. Jakmile roztaje sníh, budou umístěny na vytipovaná místa, většinou tam, kde se již nyní nacházejí kontejnery na oblečení.

V rámci optimalizace systému svozu komunálních odpadů v Trutnově bude samozřejmě dále rozšiřována síť separace tradičních komodit (papír, plast, sklo). „Kontejnery se snažíme umisťovat tak, aby se občanům zkrátila docházková vzdálenost. Chceme jim co nejvíce třídění odpadu usnadnit,“ dodává Ivan Adamec.

kontejner.jpg

TZ - V Trutnově přibudou kontejnery na elektroodpady a kovy.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg