V Trutnově se ukrývá poklad, najdete jej v nové quest hře?

Trutnov, 16. 5. 2016 – Trutnov je odedávna opředený pověstmi. Hroziví draci, nebojácní rytíři a udatní panovníci, ti všichni mají v Trutnově své místo. Ve městě se ale objevil i poklad. A najít ho může úplně každý. Trutnovské Turistické informační centrum připravilo pro všechny zájemce quest hru s názvem Kde jsem byl doma, v jejímž rámci mohou nalézt poklad. „Quest je hra, kterou lze přirovnat ke známé cestě za pokladem. Jejím cílem je přilákat pozornost obyvatel i návštěvníků k historickým památkám v Trutnově a prozradit jim něco z historie města,“ vysvětluje význam hry Hana Nýdrlová, ředitelka TIC.

Hráči jdou podle připraveného plánku, který lze vyzvednout v trutnovském informačním centru nebo v Galerii Draka. Ke stažení je také na webových stránkách TIC v sekci Návštěvníci – procházky,“ popisuje Nýdrlová. Cesta za pokladem začíná u budovy Základní umělecké školy a vede celým městem kolem Národního domu, galerie, přes Krakonošovo náměstí a uličkami okolo České lesnické akademie, a pokud budete mít štěstí, tak vás zavede až k pokladu. „Mapička provede zájemce méně navštěvovanými, ale neméně pěknými místy města. Všichni tak mají možnost poznat malebná zákoutí Trutnova, která skrývají mnohé památky a architektonické skvosty.“

Pomyslným průvodcem a vypravěčem celého questu je německo-český spisovatel a trutnovský rodák Josef Mühlberger, o jehož životě se hledači pokladu ve vyprávění dozví také. „Informace o jeho rodině, domově i zážitcích doplňují samozřejmě zajímavosti z trutnovské architektury a historie,“ říká ředitelka TIC.

A jak celá hra funguje? „Ve schématickém plánku trasy jsou vyznačená jednotlivá zastavení, na kterých čekají návštěvníky jednoduché hádanky, z jejichž odpovědí doplňují tajenku. Ta jim v závěru cesty poradí, kde najdou poklad a jak jej odemknou,“ vysvětluje ředitelka TIC a závěrem vyzývá, že tajemný poklad čeká na své nalezení a na cestu se mohou vydat jak malí, tak velcí odvážlivci.

V současné době je hra pouze v českém jazyce, na letní sezónu 2016 bude připravená i německá verze.

www.ictrutnov.cz

 IMG_9256 1.jpg

foto: Miloš Šálek

TZ_Trutnov_quest.pdf

 

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí, oddělení komunikace
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg