V Trutnově startuje městská internetová televize TV DRAK

Tisková zpráva - 26. 5. 2014

 TV DRAK logo.jpg

Trutnov má svou městskou televizi! U příležitosti letošního festivalu Cirk-UFF zahájí plný provoz TV DRAK, městská televize šířená internetem. Diváci zde najdou reportáže z trutnovského regionu. Na přehledném video portálu budou mít prostor i městské organizace a spolky. Pro amatérské kameramany nabídne internetová televize možnost zveřejňování vlastních záznamů a reportáží. „Jednoznačně podporuji aktivity, které se týkají zviditelnění Trutnova nebo zvýšení informovanosti občanů. Věřím, že TV Drak splní obě dvě tyto podmínky,“ komentoval rozjezd nové televize Ivan Adamec, starosta Trutnova. „Lokální zprávy jsou vždy zajímavé a pilotní program ukazuje, že tvůrci se snaží o mimořádnou aktuálnost.“

Obyvatele Trutnova jistě zaujme i podstránka s názvem „Stroj času“, kde budou zveřejňovány archivní záběry z historie Trutnovska, a prostor tu bude i pro záznamy ze zajímavých akcí ve městě i z jednání zastupitelstva. „Internetová televize www.tvdrak.cz je dostupná nejen na běžných počítačích, ale i mobilech a tabletech, kde je přizpůsobena pro pohodlné prohlížení videí,“ popisuje nový projekt jeho autor Martin Kindernay a dodává, že TV DRAK je první etapou ambiciózního televizního projektu. „Na podzim chceme spustit celodenní program a šířit ho z vysílače Šibeniční vrch. Diváci na Trutnovsku si pak budou moci TV DRAK naladit na běžnou digitální anténu,“ doplňuje Kindernay.

„Celému štábu držím palce a věřím, že projekt trutnovské televize postoupí na podzim do své plnohodnotné fáze. Ze svého působení v Senátu a nyní v Poslanecké sněmovně dobře vím, jak důležité jsou informace. Vítám každý nový projekt, který rozšíří mediální výběr nejen v Trutnově, ale celém kraji či státě,“ říká Ivan Adamec.


Ke stažení:
TZ - V Trutnově startuje městská internetová televize TV DRAK.doc
TV DRAK logo 01.jpg


Kontakty pro komunikaci s médii

Martin Kindernay
tel. 739 203 383
e-mail: martin.kindernay@tvdrak_cz

Ing. Veronika Svobodová
tisková mluvčí, vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg