V ZŠ R. Frimla se bude od září vařit v nové kuchyni

Trutnov, 31. 8. 2016 – Během letních prázdnin probíhala v Základní škole R. Frimla v Trutnově rozsáhlá rekonstrukce školní kuchyně. Od září se tak žáci mohou těšit na jídlo připravované ve zcela novém zázemí. „Z pohledu žáků se změní pouze příčka mezi jídelnou a kuchyní, tedy výdej jídla a příjem špinavého nádobí. Největší změny budou oku strávníka skryté,“ upřesňuje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Rekonstrukce kuchyně v ZŠ R. Frimla byla zahájena 30. června 2016 a dokončena v posledním srpnovém týdnu tak, aby byl provoz zahájen se začátkem nového školního roku. Kromě nové příčky mezi jídelnou a kuchyní byly nainstalovány také nové výdejové pulty z nerezu a výdejní okénka s elektricky ovládanými roletami. „Špinavé nádobí budou žáci nově odkládat na pojízdný pás,“ dodává Ivan Adamec.

Strávníci se dále mohou těšit na zcela nový samoobslužný výdej salátů a nápojů. Nový bude i elektronický stravovací systém na karty nebo čipy.

Prostory samotné kuchyně prošly zcela kompletní rekonstrukcí. Zázemí, kde se denně připravuje přibližně 420 obědů, bylo vybaveno novou moderní technologií. Jsou tu doplněny nové nízké příčky, obklady stěn, rozvody zdravotechniky i elektriky vč. nového osvětlení. Z části byla upravena i vzduchotechnika. Dále je v kuchyni vyměněno topení a položena nová polyuretanová stěrková podlaha. „V prvním patře budovy jsme zároveň nechali upravit sklady potravin,“ dodává trutnovský starosta.

Stavbu realizovala Stavebně dopravní Trutnov, s. r. o., a nové vybavení a technologie do kuchyně dodala společnost GAST-PRO, s. r. o. Celá rekonstrukce vyšla na necelých 9 milionů korun. 


IMG_8006.JPG


IMG_8011.JPG


IMG_8016.JPG

 

TZ - V ZŠ R. Frimla se bude od září vařit v nové kuchyni1.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg