Výstavba kruhové křižovatky uzavře v srpnu vjezd do Skřivánčí ulice

Tisková zpráva - 2. 8. 2012

Plánovaná výstavba kruhové křižovatky, která napojí vznikající průmyslovou a obchodní zónu na Krkonošskou ulici, uzavře spojku s Horskou ulicí na necelý měsíc. „Uzavírka potrvá od pondělí 6. srpna do neděle 2. září. Uzavřen ale bude jen krátký úsek u stávající křižovatky. Provoz ve zbytku Skřivánčí ulice bude dál zachován, s vjezdem i výjezdem u Autostylu,“ sdělila Veronika Svobodová, tisková mluvčí trutnovské radnice.

V úseku budoucí křižovatky bude po dobu výstavby kyvadlový provoz vždy pouze v jednom jízdním pruhu a bude řízen semafory.

Křižovatka se stane důležitým dopravním uzlem na hlavním tahu na hory. Napojení vjezdu do průmyslové zóny bude dostavěno na podzim. V současné době jsou již před dokončením hlavní budovy supermarketů TESCO a OBI, které se otevřou zákazníkům ještě před koncem roku.

V souvislosti s uzavírkou vjezdu do Skřivánčí ulice žádáme řidiče i chodce o trpělivost, protože plánované dopravní omezení přichází v době, kdy je nad Horním Starým Městem uzavřen i most na stejné silnici a provoz je směřován skrz město. Protože ale ulice Skřivánčí nepatří mezi důležité komunikace, zvládne dočasný nárůst dopravy bez problému např. ulice Československé armády vedoucí od Cihelny k Bille.


Ke stažení:

TZ - Výstavba kruhové křižovatky uzavře v srpnu vjezd do Skřivánčí ulice.doc
Situační mapka.jpg

křižovatka-skřivánčí.jpg


Kontakt pro komunikaci s médii:
Ing. Veronika Svobodová
vedoucí oddělení pro styk s veřejností
tel. 499 803 309, 603 415 825
e-mail: svobodova.veronika@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg