Zastupitelé schválili rozpočet na rok 2018

Trutnovští zastupitelé schválili na svém prvním letošním jednání návrh rozpočtu města na rok 2018. Ten letos pracuje s výdaji 922 milionů korun. Největší investicí roku je rekonstrukce a dostavba Střediska volného času, Trutnov v areálu Na Nivách za necelých 200 milionů korun.

Město dosud již tradičně pracovalo s rozpočtový provizoriem schváleným v prosinci 2017. Na prvním letošním zasedání Zastupitelstvo města Trutnova schválilo ostrý rozpočet pro tento rok. „Pracujeme s celkovými výdaji na provoz a investice ve výši 922 milionů korun. Jde o velmi odpovědný a proinvestiční rozpočet,“ říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Největší investiční akcí letošního roku je rekonstrukce a dostavba Střediska volného času, Trutnov v areálu Na Nivách. „V polovině února jsme slavnostně poklepali na základní kámen. Stavba jde zatím přesně podle plánu a na konci roku bychom měli moderní zázemí střediska otvírat,“ dodává trutnovský starosta.

Město letos opět výrazně investuje do budování a oprav infrastruktury. Jde především o chodníky v ulici Petříkovická za 8 milionů korun, na Jiráskově náměstí, v Náchodské, Švábenicově, Janáčkově ulici či na sídlišti Zelená Louka. Na rekonstrukci komunikace Za Komínem město vynaloží 12 milionu korun. „Chystáme také opravu Novodvorského mostu v Dolním Starém Městě. Zde počítáme s náklady 7,5 milionu korun“, říká trutnovský starosta.

Zcela nové parkoviště vznikne u vyhledávaného turistického cíle, nedaleko pevnosti Stachelberg, za částku 5,2 milionu korun. Cyklisté se mohou těšit na novou cyklostezku v Poříčí od loděnice po Bílou lávku za 3,5 milionu korun a cyklotrasu od ul. Vrbová po loděnici za 1,2 milionu korun. Mezi významné investiční akce patří také realizace cyklověže u autobusového nádraží, která vyjde na 13,3 milionu korun, část však následně pokryje dotace.

 

TZ - Zastupitelé schválili rozpočet na rok 2018.pdf

 

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg