Zastupitelstvo dílo ke 100. výročí republiky nevybralo

Trutnov, 27.06.2017 – Město Trutnov mělo v plánu připomenout 100. výročí Dne vzniku samostatného československého státu instalací uměleckého díla na náměstí Republiky. Trutnovští zastupitelé však žádný z návrhů, který byl do vyhlášené soutěže zaslán, nevybrali. Rozhodnutí neovlivnil ani výsledek veřejné ankety.

Z vyhlášené soutěže, do které bylo zasláno devět návrhů, nevzešel žádný vítěz. Soutěžní porota udělila dvě druhá místa, a to návrhům Pylon 1918 a Schodiště času. Zastupitelům mohl při rozhodování pomoci také názor obyvatel, kteří hlasovali v rámci veřejné ankety. Z celkových 422 hlasů jich nejvíce získal návrh č. 6, tedy „Schodiště času“ s levitujícím lvem, a to 105 hlasů. „Rád bych poděkoval všem, kteří se zúčastnili soutěže, a také všem, kteří přišli do Společenského centra UFFO a hlasovali,“ říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova.  

Při pondělním zasedání se však zastupitelé na realizaci žádného návrhu neshodli a schválili usnesení žádný z návrhů nezvolit. „Ani jeden z návrhů nás neoslovil natolik, abychom se rozhodli pro jeho realizaci. Raději přijdeme s jiným způsobem, jak si významné výročí vzniku samostatného československého státu připomenout,“ vysvětluje Ivan Adamec.

 mestsky-urad.jpg


TZ - Zastupitelstvo dílo ke 100. výročí republiky nevybralo.pdf

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov_cz

Nahoru

 banner-kal.gif

banner-zvuk.gif

aktuality.gif

 

banner-app-f.jpg