Města Trutnov a Świdnica i nadále podporují podnikání

  Přestože realizace projektu podpořeného dotací z Evropského fondu pro regionální rozvoj „Města Trutnov a Świdnica podporují podnikání“ proběhla již v letech 2013 až 2015, obě města v rámci udržitelnosti projektu stále rozvíjí spolupráci nejen v podnikatelském prostředí. 


logo-spol.png

Města Trutnov a Świdnica dohodla v letech 2012-2013 zpracování projektové žádosti o dotaci v oblasti podpory Rozvoj podnikatelského prostředí. Projektová žádost s názvem: „Města Trutnov a Świdnica podporují podnikání“, obdržela registrační číslo CZ.3.22/2.1.00/13.03921 a byla přijata k podpoře dotací.

V rámci projektu je městem Trutnov ve spolupráci s městem Świdnica, Krajskou hospodářskou komorou Královéhradeckého kraje a Sudetskou průmyslovou a obchodní komorou ve Świdnici každoročně pořádán Krkonošský veletrh, který má za úkol sbližovat podnikatele z českého a polského příhraničí, zákazníkům nabídnout zajímavé a originální produkty z obou stran hranice a nabídnout volné pracovní pozice, především v dělnických profesích.

Letošní ročník veletrhu se uskutečnil 29.04. - 30.04.2016 již tradičně v trutnovském kulturním centru UFFO a opět přinesl svým návštěvníkům spoustu zajímavých novinek z oblastí stavby, bydlení, zahrady a hobby. Letos pořadatelé navíc zaměřili svou pozornost na ženu a domov.

V pátek 29.04.2016 všechny účastníky veletrhu slavnostně uvítal starosta města Trutnova Mgr. Ivan Adamec a zástupce Świdnice paní Mirosława Babisz oba proslovy byly pro všechny účastníky tlumočeny z češtiny do polštiny a opačně, a tím mohl rok očekávaný veletrh začít.

Kromě nabídky kotlů, oken, elektrokol a zahradní techniky si přišli na své i zájemci o bytové doplňky a dekorace, které s sebou přivezlo především sedm polských vystavovatelů. Součástí veletrhu byl i bohatý program pro děti.

Vzhledem k oblíbenosti veletrhu plánují obě města ve spolupráci i nadále pokračovat a zároveň plánují na podzim letošního roku ocenit v Trutnově a ve Świdnici nejlepší podnikatele z obou měst, a tím je podpořit v jejich činnosti prospěšné pro oba regiony.

Další informace o veletrhu byly zveřejněny na webu:

https://www.trutnov.cz/nase-mesto/zpravy-z-tisku/06-04-2016

https://www.trutnov.cz/nase-mesto/zpravy-z-tisku/29-04-2016

https://www.trutnov.cz/nase-mesto/zpravy-z-tisku/30-04-2016

https://www.trutnov.cz/nase-mesto/zpravy-z-tisku/02-05-2016


logo.jpg

prezentace polských podnikatelů a jejich výrobků
IMG_1520.jpg

starosta města Mgr. Ivan Adamec přivítal účastníky Krkonošského veletrhu
025.JPG

i zástupce polského partnera paní Morosława Babisz přivítala návštěvníky veletrhu
030.JPG

stánek prezentující pořadatelské město Trutnov
IMG_1535.jpg

 

Nahoru

banner-trutnov.gif banner-formulare.gifzpravy.jpg

 

banner-app-f.jpg