První „zelená“ herna v Trutnově otevřena

Trutnovská mateřská školka Srdíčko má zcela unikátní zahradu, která dětem nabízí kromě sportovních aktivit i naučné a výchovné prvky.

„Bývalé hřiště bylo rekonstruováno a kompletně přetvořeno. Děti si tu nyní mohou hrát a zároveň poznávat nové skutečnosti. Tak zvané zábavné vzdělávání je totiž tou nejúčinnější formou učení v předškolním věku,“ vysvětluje Radomíra Viková, vedoucí učitelka MŠ Srdíčko. Děti mají nově k dispozici např. travní bludiště, vrbový tunel s chýškou nebo hmatovou stezku. „Zázemí městských školek se snažíme vylepšovat každý rok,“ říká Ivan Adamec, starosta Trutnova. Celková výše investice, která putovala na rekonstrukci hřiště, byla 853 402 Kč. Velkou část pokryla dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj, přesně to bylo 725 390 Kč, a zhruba čtyřicet tisíc putovalo ze státního rozpočtu. „Zelená herna byla dokončena již loni na podzim, ale protože se jedná opravdu o „zelenou“ zahradu, bylo její slavnostní otevření naplánováno až na červen letošního roku,“ prozrazuje Viková.  

„Mobiliář zahrady byl doplněn o řadu atypických prvků, které mají pozitivní vliv na mentální rozvoj předškolních dětí a budou zaměřeny na environmentální výchovu. Děti budou přímo na zahradě získávat základní informace o základních ekologických principech, uvidí proměny přírody v jednotlivých ročních obdobích nebo zkusí pěstovat jednoduché rostliny,“pokračuje Radomíra Viková. Na zahradě je umístěn např. i geologický koutek, samozřejmostí je i kompost a několik záhonů. Již méně tradiční je umístění ekologického WC nebo tzv. hmyzího hotelu.


Celkové náklady na pořízení hřiště                           853 402 Kč

Dotace Evropského fondu regionálního rozvoje       725 390 Kč

Podpora ze státního rozpočtu                                    42 670 Kč

Zahájení rekonstrukce                                                7. 7. 2014

Předání hotového díla                                             30. 11. 2014

Banner OPZP_ERDF-a.jpg

Odkaz na tiskovou zprávu, kde najdete i fotografie hotového projektu:

https://www.trutnov.cz/mesto-trutnov/prvni-zelena-herna-v-trutnove-otevrena

Nahoru

banner-trutnov.gif banner-formulare.gifzpravy.jpg

 

banner-app-f.jpg