Sportovní olympiáda nezná hranic

25. - 27. června 2018 proběhla v Trutnově sportovní olympiáda základních škol. V letošním roce byla akce obohacena o účast polských žáků z partnerského města Świdnica. Mezinárodní účast mohla být uskutečněna mimo jiné díky česko-polskému projektu "Sportovní olympiáda nezná hranic" reg. č.  CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0001404.


03.logo-eu-eg-veta.jpg

Uspořádáním vícedenní olympiády se snaží organizátoři motivovat děti k aktivnímu trávení volného
času, mezinárodní účastí podpořit výměnu sportovních a mezikulturních zkušeností, posílit zásady fair play a vytvořit pozitivní přeshraniční vztahy.

Při zahájení olympiády přivítali školáky i velké sportovní osobnosti - běžec na lyžích Lukáš Bauer a snowboardistka Eva Samková. Po zaznění hymny trutnovské olympiády pak mohla celá akce začít. Děti se utkaly v různých sportech, které si během roku mohou vyzkoušet maximálně při hodinách tělocviku. Pravidla olympiády v rámci regulernosti soutěže totiž určují, že registrovaní sportovci mohou závodit v jiných sportovních odvětvích, než jsou registrovaní.

Celá akce měla kladný ohlas jak u dětí, tak u zapojených pedagogů. Podobná akce se díky dotaci uskuteční v roce 2019 u partnera projektu - města Świdnica.


img-8138.jpg

Nahoru

banner-trutnov.gif banner-formulare.gifzpravy.jpg

 

banner-app-f.jpg