Basketbaloví minižáci jeden turnaj vyhráli a na druhém skončili třetí

„Na oba turnaje jsme odjeli s hráči, kteří letos již okusili soutěž této věkové kategorie, ale také s hráči z přípravky, kteří s basketbalem začínají a teprve se učí jak přihrát, driblovat a tak dále,“ upozornil trenér Zdeněk Sýkora. V Pardubicích se trutnovským klukům zadařilo, když porazili všechny týmy. Ve finále zdolali o devět bodů královéhradecké Sokoly a za úspěšné vystoupení byli odměněni i velkou perníkovou chaloupkou. Suverénně si malí basketbalisté z Podkrkonoší počínali také v základní skupině v Brandýse nad Labem, kde narazili až v boji o finále. Semifinálový duel proti Vyškovu přinesl výborný basket, pro Trutnov však skončil porážkou o sedm bodů. Kluky tak čekal v neděli zápas o třetí místo proti Čelákovicím. Bojovností a velkou snahou dovedli utkání do vítězného konce a získali bronzovou medaili. Individuální cenu pak ještě dostal František Sýkora, který byl vybrán do All Stars turnaje. Turnaj v Pardubicích Trutnov - SŠB Pardubice 52:20 Trutnov - BK Pardubice 38:25 Trutnov - Ústí n/O 43:14 finále: Trutnov - Královští Sokoli HK 31:20 body celkem: Sýkora 84, Frinta 25, Rosa 10, Fajfer 9, Němeček, Polák, Zálešák a Křemenský po 8, Kalousek 6, Kasper 3. Turnaj v Brandýse nad Labem Trutnov - Brandýs n/L 61:10 Trutnov - Karlovy Vary 26:7 Trutnov - Pečky 50:12 semifinále: Trutnov - Vyškov 39:46 o 3. místo: Trutnov - Čelákovice 34:28 body celkem: Sýkora 77, Frinta 30, Lupin 27, Rosa 18, Kasper 16, Lannen 15, Kalousek 7, Křemenský a Zálešák po 6, Němeček 4, Rózanski 2. (zsy, bog) redakce@trutnovinky.cz foto: archiv oddílu