Béčko, které posilují i hráči ze druhé ligy, zahájilo sezonu dobře

„Béčko je tady proto, aby v oddíle fungovala návaznost a mladí kluci měli kde hrát. V krajské lize budou mít šanci se otrkat, postupně se zlepšovat a zkusit se odtud prosadit do druhé ligy. To je cíl celého klubu. Postupná cesta,“ pronesl trenér béčka Jaroslav Řehák. „Ale samozřejmě se to neukáže po týdnu, ale bude to trvat dvě sezony. Až pak to můžeme vyhodnotit, jestli to funguje,“ dodal s tím, že však za sebe může říct, že tohle je správná cesta. Kádr B-týmu skládají v Trutnově dohromady tak ze tří čtvrtin z hráčů béčka a juniorů, zbytek doplňující druholigoví hokejisté. „Někteří kluci, kteří chodí z áčka, jsou však ti, kteří loni hráli za béčko krajskou soutěž,“ upozornil Řehák a dále vysvětloval, že účast druholigových hráčů je omezena herním řádem. Pokud někdo odehraje 50 procent utkání za A-mužstvo, už potom nesmí nastupovat za B-mužstvo. „Hráče budeme protáčet, nechceme, aby hráli stále jen jedni a ti samí, protože by pak třeba mohlo dojít k nějakému poklesu formy z důvodu únavy,“ povídal kouč béčka k výběru posil z druholigového mančaftu. Nastane tedy situace, že by za béčko naskočil třeba i Vojtěch Kubinčák? „Pokud řekne, že chce hrát, tak já s tím problém nemám,“ usmál se Jaroslav Řehák a dodal, že možná se to stane už zítra, kdy Trutnov B hostí Novou Paku a očekává se, že opět nastoupí několik členů z výběru Petra Váchy. To samé se však dá očekávat na straně soupeře, který Trutnov požádal o přeložení zápasu právě na úterý, protože má v týmu na střídavé starty hráče z Vrchlabí, kteří by jinak ve středu nemohli hrát. „Původně jsme žádali o přeložení na čtvrtek, ale STK to zamítlo a povolilo úterý,“ doplnil Řehák, že se změnou souhlasili, aby utkání mělo smysl pro oba týmy. Zítřejší zápas začíná na zimáku v 19 hodin. Se vstupem do sezony jsou v Trutnově dle ohlasů z klubu zatím nadmíru spokojeni. „Ani jsme to nečekali, i když na druhou stranu samozřejmě víme, že tady máme kvalitní hráče a je vidět, že ti kluci, když budou naskakovat i ve druhé lize, tak se vyhrají,“ poznamenal Jaroslav Řehák. V úvodním duelu KLM vedli trutnovští hokejisté nad obhájcem z Třebechovic už 4:1, ale nakonec padli v prodloužení 4:5. „Myslím, že jsme měli po celou dobu více ze hry, ale na konci zápasu jsme udělali dvě individuální hrubky a najednou to bylo 4:4. Prodloužení si potom kluci ztratili svými minichybami úplně zbytečně,“ vrátil se trenér béčka k prvnímu mistráku. Minulý týden Draci ve středu porazili Jaroměř 5:2 a včera zvítězili v Opočně 6:2. „V utkání s Jaroměří mě soupeř překvapil, že s námi dokázal hrát dvě třetiny rychlý hokej. Ve třetí třetině se však ukázalo, že trénovanost našich hráčů je o dva stupínky výše,“ konstatoval Řehák. A ve stejném duchu probíhal i nedělní zápas proti Opočnu. Po první třetině hosté sice prohrávali, ale v šatně si řekli nějaké změny a během deseti minut druhé třetiny výsledek otočili na 4:1 a zápas s přehledem dohráli. Po zítřejším souboji s Novou Pakou čeká Trutnov tento týden ještě jeden zápas v neděli, kdy zajíždí do Hronova. Výsledky Opočno - Trutnov B 2:6 (1:0, 0:4, 1:2) Góly a asistence: 11. Srpek, 55. Řehák (Srpek) - 24. Vacek (Kmošek, Janoušek), 28. Špetla (Jan Tatar, Chytráček), 30. L. Gabriel, 31. Jan Tatar (L. Gabriel, Chytráček), 54. Chytráček (L. Gabriel), 57. Janoušek (Tomáš). Rozhodčí: Veinfurter - Antalík, Horák. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 180. Sestava Trutnova: Pivrnec - Tomáš, L. Junek, Špetla, D. Gabriel, Pražák, Š. Junek - Chytráček, Janoušek, Kmošek - Vacek, Jan Tatar, L. Gabriel - Synek, Baudyš. Trutnov B - Jaroměř 5:2 (2:1, 0:0, 3:1) Góly a asistence: 7. Jakub Tatar (D. Gabriel), 9. Smékal (Tomáš), 44. Smékal (Tomáš, Suvorov), 47. L. Gabriel (Tomáš), 53. Jan Tatar (Junek, Synek) - 12. Hlavnička, 51. Krause. Rozhodčí: Gančarčík - Horák, Vodička. Vyloučení: 5:10. Využití: 2:1. Diváci: 134. Trutnov B - Třebechovice 4:5pp (3:1, 1:1, 0:2 - 0:1) Góly a asistence: 3. Smékal (Chytráček), 19. Vacek (Smékal), 20. Tomáš (Vacek), 26. Tomáš (Chytráček, Smékal) - 8. Beránek, 32. Bartoň, 53. Klemenc, 58. Zahradník, 65. Drašnar. Rozhodčí: Pecha - Kozák, Řezníček. Vyloučení: 7:6, navíc Marša (Třebechovice) 5 + trest do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 86. 1. Třebechovice 3 2 1 0 0 15:9 8 2. Nová Paka 3 1 2 0 0 24:6 7 3. Trutnov B 3 2 0 1 0 15:9 7 4. Náchod 3 2 0 1 0 12:8 7 5. Hronov 3 2 0 0 1 17:16 6 6. Nový Bydžov 3 1 0 1 1 19:17 4 7. Opočno 3 1 0 0 2 13:20 3 8. Nové Město 2 0 0 0 2 5:9 0 9. Jaroměř 2 0 0 0 2 4:8 0 10. Semechnice 3 0 0 0 3 8:30 0 Michal Bogáň michal@trutnovinky.cz foto: Miloš Šálek