Body sebraly Trutnovu penalta a břevno v poslední minutě

Fotbalisté Trutnova vstoupili do zápasu po týdenní přestávce, kdy minulý víkend měli původně sehrát duel s týmem Olympia HK/Kratonohy, který však v zimní přestávce soutěž odhlásil. Do branky hostů se poprvé na jaře postavil gólman Šťastný, jemuž skončila karanténa kvůli spalničkám. Než se ale stihl mezi tyčemi pořádně rozkoukat, tak dvakrát vytahoval míč ze své sítě 0:2.„Bohužel do zápasu jsme nastoupili, jako by se nám nemohlo nic stát a celý první poločas byl z naší strany velice špatný,“ káral své svěřence za úvodní dějství trenér Miloš Dvořák. Domácí odskočili do dvoubrankové vedení po standardní situaci ve 12. minutě, trefil se Skuhravý, a tři minuty po něm skóroval z dorážky po centru do šestnáctky Daníček. „Soupeř vedl zaslouženě, hrál opravdu dobře,“ poznamenal Dvořák. Ne, že by se pak hosté nějak herně zvedli, ale podařilo se jim alespoň brzy snížit a vrátili se do hry. Do samostatného úniku dostal průnikovou přihrávku Kejzlar a prostřelil brankáře Zoula. „Začali jsme pak trošku hrát, nicméně kdyby nás soupeř potrestal nějakými dalšími brankami, tak jsme nemohli říct ani popel,“ konstatoval Miloš Dvořák. Druhý poločas byl podle něj úplně o něčem jiném. „Hráli jsme už velice vyrovnané utkání. Včas jsme přistupovali k hráčům a zlepšili jsme kombinaci,“ uvedl. Navíc už v 50. minutě po standardní situaci vyhrál vzdušný souboj Makovský a vyrovnal na 2:2. Tento stav pak vydržel deset minut. Po hodině hry totiž domácí kopali penaltu, kdy v šestnáctce fauloval skluzem Turner. „Byla to taková sporná situace, ale od lavičky to nemohu přesně posoudit,“ sdělil Miloš Dvořák. Před dvěma týdny v Náchodě trutnovští fotbalisté gólem Tobiáše z penalty vyhráli 3:2, tentokrát jim osud nadělil opačný scénář a po trefě Rozkovce prohráli 2:3. I když se to nemuselo stát, ovšem to by hlavička Holubce v poslední minutě utkání musela mířit o pár centimetrů dolů. „Myslím, že za druhý poločas jsme si remízu zasloužili, ale první poločas jsme odehráli velice špatně, takže z celkového pohledu se mi dnešní utkání nehodnotí moc dobře,“ uzavřel trenér Miloš Dvořák. Za týden se hráči MFK představí doma, v sobotu od 16.30 hodin hostí Vysoké Mýto, kterému mají co vracet. Na podzim s ním prohráli 2:5. Další výsledky: Turnov - Dvůr Králové 1:2. Góly: 7. Tomašov - 81. O. Vaníček z pen., 91. Václavek Velké Hamry - Čáslav 3:2 Michal Bogáň michal@trutnovinky.cz foto: Jiří Petr