Draci protáhli vítěznou sérii

Tým trenéra Petra Váchy vstoupil do zápasu výborně a slepenými góly ve 4. minutě (během 46 vteřin) se ujal vedení 2:0. Nejprve se prosadil pardubický junior Bucek a po něm skóroval kapitán Semorád. Jenže ve druhé polovině úvodní části domácí úplně vypadli z tempa a hosté třígólovou smrští (v 17., 18. a 20. minutě) výsledek otočili, když na 2:3 upravil skóre devět vteřin před sirénou Böhm. Ve druhé třetině se domácím začalo zase dařit a vyrovnání se dočkali ve 28. minutě z hokejky Tatara. Vyrovnaný stav pak vydržel až do 53. minuty, kdy opět zaúřadoval Tatar. Jedenadvacetiletý útočník překonal mosteckého brankáře Chabra střelou z nulového úhlu, kterou si hostující gólman srazil do branky. V 57. minutě přidal svou druhou trefu v utkání i Semorád, jenž si hodil kotouč do bekhendu a zvedl ho pod horní tyčku - 5:3. Hosté vědomi si toho, že potřebují dohnat dvougólové manko, hned vzápětí zkusili hrát v šesti a power-play jim vyšla - po střele Mály od modré čáry. Závěr utkání ovšem domácí zvládli skvěle a soupeře už k ničemu nepustili. Vteřinu před koncem utkání navíc poslal ještě kotouč do prázdné mostecké brány golfákem od mantinelu Fedulov. Trutnov poprvé v sezoně slavil třetí vítězství v řadě. Mezi svátky čekají Draky tři dny dvoufázové tréninky. Rok 2019 otevřou soubojem v Děčíně, po kterém bude následovat série tří důležitých domácích zápasů proti Dvoru Králové, Klatovům a Letňanům. Názory trenérů Petr Vácha (Trutnov): „Odehráli jsme výborné utkání, za které musím klukům poděkovat. V první třetině jsem udělal chybu, že jsem od 9. minuty přestal stavět čtvrtou lajnu, která do té doby hrála velice dobře. Nechtěl jsem ale zatavit obránce, protože jsme hráli na sedm beků. Naše hra se pak změnila, přestali jsme dělat věci, které jsme měli dělat, a nechávali jsme soupeři prostor. Hosté, kteří jsou velice silní na puku, toho využili. Od druhé třetiny jsme se zase vrátili k naší hře, kdy jsme je napadali a nedávali jsme jim čas, což se nám vyplatilo. Soupeře jsme přehráli kolektivní hrou, stejně jako ve Vrchlabí a Bílině kluci bojovali jako jeden muž. Velkým přínosem do našeho týmu jsou mladí hráči, kteří jsou živí a ukáznění.“ Kamil Kašťák (Most): „Odehráli jsme takové průměrné utkání. Začátek se nám nepovedl, hráli jsme špatně a dostali jsme rychle dva góly, přesto jsme se ještě vzchopili a třetinu jsme vyhráli. To bylo dobré. Bohužel do druhé třetiny jsme opět vstoupili špatně, měli jsme hrát aktivněji, přidat ještě jeden gól. Myslím si, že by to soupeře zlomilo, místo toho však domácí srovnali a od té doby byli lepším týmem. My jsme spíš tahali za kratší konec, i když třetí třetina byla vyrovnaná. K domácím se pak přiklonilo štěstí.“ Další výsledky sk. Střed a Sever: Vrchlabí - Bílina 6:3 (2:1, 3:2, 1:0) Dvůr Králové - Děčín 5:4sn (1:0, 1:2, 2:2 - 0:0), nájezdy: 4:1 Nymburk - Sokolov 0:2 Kolín - Kobra Praha 6:3 Jablonec - Řisuty 4:2 Letňany - Klatovy 0:4 Tabulka sk. Střed: 1. Jablonec 24 17 0 0 7 106:81 51 2. Vrchlabí 25 15 2 1 7 82:60 50 3. Kolín 25 13 2 2 8 91:67 45 4. Nymburk 26 13 0 2 11 88:88 41 5. Trutnov 25 9 2 2 12 79:92 33 6. Dvůr Králové 25 8 1 3 13 97:95 29 7. Letňany 24 5 1 0 18 64:106 17 Michal Bogáň michal@trutnovinky.cz foto: Miloš Šálek