Draci v derby přišli o vítěznou sérii, rozhodl o tom v prodloužení Tondr

Konečná dělba bodů - jeden pro Trutnov, dva pro Dvůr Králové - se asi zdá býti spravedlivá. Svěřenci trenéra Váchy odehráli dobrou úvodní třetinu, ujali se vedení, ale v dalších dvou dějstvích přenechali iniciativu lépe se pohybujícímu mančaftu kouče Malinského. Oba trenéři se po utkání shodli, že to byl zápas brankářů, protože hlavně zásluhou „Áši“ a „Čapína“ svítilo na tabuli hubené skóre. Nicméně situace především domácího mužstva, kdy dva hráči měli proti sobě už jenom dvorského gólmana či ve dvou případech dokonce zcela prázdnou svatyni, jsou spíše o zakončovatelích, tady v těchto případech jmenovitě o Chytráčkovi a Fedulovovi. O (ne)proměňování šancí mluvili po zápase oba trenéři také podobně. A to přitom Trutnov v derby udeřil prakticky z úvodní příležitosti. V 7. minutě se usadil v útočném pásmu. Puk si v rohu kluziště přebral Kalla, od zadního mantinelu udělal výpad do brankoviště, kde Čáp sice jeho první pokus vyrazil, ale zůstal ležet a domácí osmnáctka napodruhé zvedla puk do odkryté branky. Stav 1:0 pak vydržel až do 54. minuty, kdy se hosté dočkali vyrovnání. Z prostoru pro buly se nenápadnou střelou mezi lapačku a pravý beton Ašenbrennera prosadil Hoskovec. Vítězný gól derby přinesla závěrečná minuta prodloužení. Předtím se do úniku dostal domácí rychlík Chytráček, ale stíhán obráncem Pokorným neměl takový klid pro zakončení. V čase 64:25 tak radost vypukla v sektoru hostujících fanoušků. Tondr se rozjel do útočného pásma a z podobného místa jako Hoskovec propálil Ašenbrennera s tím rozdílem, že se trefil pod vyrážečku. Jelikož Nymburk ve středu nehrál, Trutnov snížil ztrátu na čtvrté místo zaručující účast v play-off na čtyři body. Třetí Kolín, který se blýskl obratem z 0:4 na 6:4 na ledě vedoucího Jablonce, si už asi své místo ve vyřazovacích bojích pohlídá. V sobotu Draci nastoupí opět doma, kde hostí Klatovy. Do konce základní části zbývá Drakům odehrát jedenáct zápasů. Názory trenérů Petr Vácha (Trutnov): „Před zápasem jsme si řekli, že do konce základní části musíme osm z dvanácti utkání vyhrát, abychom mohli reálně pomýšlet na play-off a že to možná ani nemusí stačit. Takže bod je pro nás málo. První třetina byla z naší strany dobrá. Z té druhé ještě prvních pět minut, kdy jsme měli jsme tři gólovky, ale bohužel jsme je neproměnili. Na tréninku na tom pracujeme, ale dnešní zápas opět ukázal, že jeden gól nestačí a vzhledem k tomu, kolik jsme měli šancí, nás to musí mrzet. Byl to zápas gólmanů. Myslím, že utkání se muselo líbit každému, hrálo se nahoru dolu. Navíc to bylo odehrané fair, neděly se tam žádné záludné věci. Soupeři chci pogratulovat k vítězství a divákům chci poděkovat za výbornou atmosféru. No, a my musíme šlapat dál.“ Jiří Malinský (Dvůr Králové): „Dva body z Trutnova jsou pro nás příjemné a důležité, protože stále ještě bojujeme o play-off. Myslím, že parádní výkony podali oba gólmani, protože těch šancí bylo hodně. Trutnovu patřil úvod zápasu, ale s tím jsme počítali, že na nás vlítnou. Mají dobré přesilovky, které nás vždycky trošku srazily a chvíli jsme se z toho pak dostávali. Řekl bych, že ale tak od poloviny zápasu jsme byli více aktivní, více jsme se udrželi v útočném pásmu na kotouči a z toho pramenily naše šance. Jejich proměňování je však náš kámen úrazu. Ale jak jsem to viděl, tak trenér Petr Vácha bude asi říkat totéž. Na obou stranách byla spousta šancí, ale o tom je hokej. My jsme zvítězili, takže pro nás je to parádní večer.“ Další výsledky sk. Střed a Sever: Vrchlabí - Letňany 5:1 (1:0, 2:1, 2:0) Jablonec - Kolín 4:6 Děčín - Kobra Praha 4:7 Tabulka sk. Střed: 1. Jablonec 27   19 0 0 8 125:90 57 2. Vrchlabí 27   17 2 1 7 91:64 56 3. Kolín 27   14 2 2 9 98:73 48 4. Nymburk 27   13 0 2 12 91:92 41 5. Trutnov 27   10 2 3 12 83:96 37 6. Dvůr Králové 27   8 2 4 13 100:98 32 7. Letňany 27   5 1 0 21 69:118 17 Michal Bogáň michal@trutnovinky.cz foto: Jiří Petr