Draci vrátili úder, série s Medvědy je srovnaná po výhře na nájezdy

Trutnovský tým nastoupil do zápasu, který už mohl být klidně i posledním domácím v letošní sezoně, bez několika hráčů. Kapitána Aleše Půlpána nepustily na led čtyřicítky horečky, nemocný je i Baránek a Smékal si odnesl ze sobotního utkání zraněné rameno a sezona pro něj už nejspíš skončila. To hosté přijeli v plné zbroji. Začátek utkání ale patřil domácím a za aktivní napadání byli odměněni vedoucí brankou po dorážce Malíka. Gól ale jakoby Drakům uškodil, zatáhli se a umožnili soupeři dostat se do tempa. Hosté pak během 83 vteřin skóre otočili. Ve 12. minutě vytěžil Navarra vyrovnávací branku ze závaru před Ašenbrennerem a ve 13. minutě poslal Děčín do vedení Petráš, který se po úniku z křídla natlačil před domácího brankáře a prostrčil kotouč za jeho záda. Výkon Draků pookřál až v závěru třetiny po náporu Kastnerovy formace. Ani druhá dvacetiminutovka pak ale nepřinesla změnu stavu. Domácí sice byli střelecky aktivnější, ale jejich pokusy neznamenaly pro gólmana Dlouhého nějakou hrozbu. Výjimkou byl projektil Kubinčáka, jenž orazítkoval horní tyčku děčínské svatyně! Nepříjemnou krvavou chvilku si v prostřední části protrpěl Chytráček, když se mu zblízka do obličeje odrazila střela Volrába. Druhá třetina byla také rozkouskována dvěma vyloučeními na domácí straně a pěti na straně hostů. V opatrně hraném utkání trutnovští hráči vyrovnali ve 45. minutě. Při hře 4 na 4 vybruslil zpoza brány Voženílek a trefil se nad rameno gólmana Dlouhého – 2:2. Dvacetiletý útočník vstřelil svůj první gól za muže, takže si puk schoval na památku. Díky této brance dostal duel větší spád. Draci byli opticky lepší, ale tu a tam se Medvědům naskytlo okénko v obraně. Do toho z 56. minuty se vřítil Zajan, jeho únik na poslední chvíli hasil tvrdým atakem Fedulov, hostující útočník narazil hlavou do tyčky, pak i do mantinelu a zůstal ležet na ledě. Na střídačku se dostal až po několika minutách za pomoci spoluhráčů. V poslední minutě ještě jedno hostující přečíslení zlikvidoval Ašenbrenner. Dvaadvacetiletý domácí gólman pak vytáhl další skvělý zákrok lapačkou v prodloužení proti Vaňkovi, který nemohl uvěřit, že svou šanci nevyužil. Klíčový příspěvek ale trutnovský brankář přidal až v penaltách, když vychytal všech pět hostujících hráčů – Ziku, Volrába, Haška, Oliveriuse a Hříbala, jehož zakončení mezi betony vyškrábl hokejkou před čárou v ležící poloze na poslední chvíli. Z domácí pětice Bezděk, Zahradník, T. Půlpán, Svoboda a Kubinčák uspěl jeden hráč - ve druhé sérii přesnou střelou k tyči to byl Tomáš Zahradník a jeho trefa znamenala vyrovnání série, která pokračuje ve středu v Děčíně. Názory trenérů Aleš Půlpán st. (Trutnov): „Myslím, že z naší strany to byl lepší zápas než v Děčíně. Od začátku jsme do soupeře šlápli, dali jsme gól a drželi jsme se přesně naší taktiky. Ve druhé desetiminutovce první třetiny jsme ale od ní nepochopitelně ustoupili, trošku jsme se tam zbláznili a nechali jsme si během chvilky dát dva zbytečné góly. A pak jsme to museli dohánět. Ve druhé třetině jsme byli výrazně lepší a šli jsme tvrdě za vyrovnáním. Soupeře jsme do ničeho nepustili. Bohužel na každý gól se strašně nadřeme. Na druhou stranu musím říct, že tentokrát z nás opravdu sršela energie, že chceme vyhrát. Děčín má velmi zkušený mančaft, ale bylo vidět, že ke konci zápasu už jim ubývaly síly. To my jsme se naopak stále snažili střídat v krátkých intervalech, bruslit a dohrávat souboje. Naštěstí jsme se dnes vyvarovali nějaké fatální chyby, že by nám při tomto stylu hry ujeli a dostali bychom gól, ze kterého bychom se už těžko vyhrabávali. V play-off může ta jedna chyba stát i zápas.“ Jaromír Carvan (Děčín): „Tušili jsme, že série bude dlouhá a těžká, což se potvrzuje. Je škoda, že se nám v zápase nepodařilo odskočit na dvougólový rozdíl, protože pak by to vypadalo jinak. V dnešním utkání mě však trošku mrzí naše nedisciplinovanost od půlky zápasu, kdy jsme pomalu pořád hráli v oslabení. To asi zápas rozhodlo, protože nájezdy jsou už loterie a štěstí se tentokrát přiklonilo na stranu domácích. Nicméně si myslím, že konec zápasu trošku nezvládl i rozhodčí, protože ten faul na Pavla Zajana byl likvidační zezadu. Odjel na vyšetření do nemocnice a myslím, že v této sérii dohrál. I tohle je ale play-off a my nemůžeme čekat, že nám rozhodčí bude přát. DAVID VOŽENÍLEK, útočník HC Trutnov……o zápasu „Z obou stran to teda byly pěkný nervy. Rozhodčí pouštěli fauly, které mohli pískat, a pak zase naopak. Myslím, že dnes jsme to hráli hodně srdcem a přišlo mi také, že jsme víc připravení. Děčín má sice zkušenější tým, ale došly mu síly, takže jsme toho dokázali využít.“…o prvním gólu v mužích „Dostal jsem konečně pořádnou šanci, tak jsem rád, že to takhle vyšlo. Situace se tam vyvinula tak, že po buly jsem to hodil na falešného beka Davida Malíka a chtěl jsem jet okamžitě před bránu, protože jsem si myslel, že to bude rovnou střílet. Ale nakonec jsem viděl, že to bude dávat zase za bránu. Tam jsem si to sebral, vykroužil jsem před bránu a naslepo jsem forhendem z otočky vystřelil pod víko.“…o pokračování série„V zápasech s Děčínem jsme teď měli dlouhou šňůru výher, tak věřím, že minulá porážka u nich byla jen náhoda. Ve středu je tam zdoláme, otočíme sérii a v pátek to doma utneme.“ Výsledky 2. osmifinále sk. Střed a Západ Trutnov – Děčín 3:2 po SN (1:2, 0:0, 1:0 – 0:0, 1:0)Góly a asistence: 6. Malík (Vácha, Chytráček), 46. Voženílek (Malík), rozhodující nájezd Zahradník – 12. Navarra (Zika, Oliverius), 13. Petráš. Rozhodčí: Zbořil - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 5:9, navíc Molnár (Děčín) 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 615. Stav série: 1:1. Sestavy - Trutnov: Ašenbrenner - Poul, Machač, Fedulov, Bezděk, Vácha, Suvorov - Svoboda, Zahradník, Kubinčák – Martinec, Kastner, T. Půlpán - Malík, Chytráček, Voženílek. Děčín: Dlouhý - Vaněk, Kaltenböck, Málek, Hříbal, Molnár, Chmel - Zika, Oliverius, Navarra - Volráb, Zajan, Hašek - Amirov, Petráš, Faigl. Dvůr Králové – Sokolov 1:5 (0:1, 1:3, 0:1), stav série: 0:2 Kobra Praha – Vrchlabí 7:2 (1:1, 3:0, 3:1), stav série: 1:1 Bílina – Jablonec n/N 6:5pp, stav série: 1:1 DS České Budějovice – Havlíčkův Brod 2:5, stav série: 0:2 Klatovy – Žďár n/S 5:6sn, stav série: 0:2 Nymburk – Kolín 1:0pp, stav série: 1:1 Tábor – Moravské Budějovice 1:3, stav série: 0:2 Michal Bogáň michal@trutnovinky.cz foto: Miloš Šálek