Drakům se na Medvědy daří, tentokrát vyhráli na nájezdy

„Bylo to hodně vyrovnané utkání a hlavně bylo i hodně znát, že nás chtěli porazit, protože ta sérii s nimi už je docela dlouhá,“ pronesl trutnovský útočník Petr Chytráček. Služebně nejdéle sloužící hráč v A-týmu se vrátil do sestavy po dvouzápasové přestávce, kdy si „odskočil“ na turnaj k šejkům do Abú Dhabí. Tam mimo jiné i hattrickem v jednom utkání přispěl k bronzovému umístění českého mančaftu.Třicetiletý útočník si přivezl z Emirátů kromě opálení i dobrou formu a v Děčíně otevřel skóre zápasu. „Prvních deset minut jsme hráli výborně. Přesně to, co jsme chtěli. Dostali jsme se do vedení, ale pak jsme od toho trošku upustili, inkasovali jsme dva rychlé góly a byli to naopak domácí, kteří se dostali docela do tempa,“ řekl k průběhu úvodní části, kterou Děčín vyhrál 2:1. Hosté, kteří se museli obejít bez nemocných marodů Kastnera a Machače, ovšem stejným poměrem vyhráli druhou třetinu. Hned v jejím úvodu se trefil z protiútoku Zahradník. Domácí Medvědi ale byli stále v tlaku a ve 26. minutě si znovu vzali vedení zpět. O pět minut později se však ke střele švihem dostal Smékal a bylo srovnáno 3:3. „Bylo to jako na houpačce, hrál se hodně rychlý hokej,“ poznamenal Petr Chytráček. Druhá polovina zápasu se však odehrála bez branek. „Domácí pár vyložených šancí měli, ale nás opět výborně podržel Oťas, který dostal opravdu smolné góly,“ pochválil útočník strážce hostující svatyně. Velkou příležitost rozhodnout zápas měli Draci v posledních vteřinách, kdy si na ledě dobře vyhověli bratři Půlpánovi, ovšem Alešovi nevyšlo zakončení. „Špatně to trefil, jinak to dával do prázdné brány. To byla smůla, jinak jsme si klidně mohli odvézt tři body,“ poukázal Petr Chytráček. Hosté nakonec vybojovali dva, protože i potřetí v letošní sezoně zvládli samostatné nájezdy. Ačkoliv hned jejich první hráč neuspěl. Blafák Tomáše Půlpána mezi nohy gólman Lavinger vykryl. A naopak domácí Vacek uspěl. Jenže pak se situace obrátila, Draci třikrát skórovali a Medvědi třikrát nedali. Za hosty se ve druhé sérii prosadil Zahradník. „Na střídačce jsme se divili, co dělá. Jel doslova krokem. Ale zajel ke gólmanovi a vymetl mu tam pavučinu,“ usmíval se Petr Chytráček. Ten byl potom další na řadě a střílel přesně na „dřevěnku“ pod vyrážečku. A po něm se hezkým nájezdem blýsknul také Aleš Půlpán, který naznačil střelu, potáhl si puk a zasunul ho brankáři mezi betony. Jeschke postupě vychytal Oliveriuse, Sladkovského a Haška. „Když se člověk podívá na tabulku, tak dva body jsou pro nás úplně super, i když, jak bylo řečeno, na Děčín se nám daří. Kdybychom si odvezli tři body, tak se nikdo nemohl divit,“ uzavřel Petr Chytráček. V sobotu vyzvou Draci doma od 18 hodin Řisuty. Další výsledky: Dvůr Králové - Jablonec 8:6 (1:1, 6:2, 1:3) Sokolov - Most 7:2 Bílina - Kobra Praha 5:7 1. Jablonec 19 14 0 1 4 91:51 43 2. Děčín 20 12 0 2 6 88:61 38 3. Sokolov 19 12 1 0 6 85:63 38 4. Kobra Praha 19 10 1 3 5 96:76 35 5. Vrchlabí 18 10 0 1 7 72:74 31 6. Trutnov 18 6 4 0 8 58:58 26 7. Letňany 19 7 0 1 11 68:80 22 8. Dvůr Králové 19 7 0 0 12 69:82 21 9. Bílina 18 6 0 1 10 68:88 20 10. Most 19 5 1 1 11 62:90 19 11. Řisuty 18 3 3 0 12 54:88 15 Michal Bogáň michal@trutnovinky.cz foto: Jan Bartoš