Druhá domácí výhra. Trutnov jasně přehrál Strakonice

I když v ŽBL bylo na programu již 5. kolo, Lokomotiva hrála teprve třetí utkání. Ve druhém kole měla totiž volno, když na ni vyšla pauza kvůli startu jedenácti týmů v lize, a ve čtvrtém kole odložilo utkání na Žabinách jejich pořadatelství turnaje evropského poháru EWBL. A to ještě Slovanka usilovala o odložení duelu kvůli návratu jejich hráčky ze šampionátu 3x3. Strakonice na úvod sezony prohrály všechny tři zápasy, ačkoliv je pravda, že šanci na úspěch neměly. Na palubovce KP Brno podlehly Jihočešky 49:85, v Hradci Králové 54:104 a doma s USK Praha 44:124. A docela výrazný rozdíl ve skóre přinesl i jejich souboj v Trutnově. Jestliže pod Krkonošemi očekávaly, že sehrají vyrovnanější duel, dělo se tomu tak pouze v prvním poločase. Domácí Lokomotiva si vypracovala v úvodní desetiminutovce mírné vedení (22:17), jímž disponovala také na konci prvního poločasu (41:34). Trutnovačkám však skvěle vyšel vstup do třetí čtvrtiny, když úvodní pětiminutový úsek vyhrála 14:2. Šňůru osmi bodů v řadě (z toho dvě trojky ze stejného místa) předvedla kapitánka Kozumplíková. Domácí basketbalistky nakonec ovládly třetí čtvrtinu 25:12 a disponovaly náskokem 20 bodů. Ve 35. minutě vedl Trutnov 79:51. Deset z dvanácti hráček na soupisce se zapsalo mezi střelkyně. Tou nejlepší byla s 16 body Tereza Šípová, přes deset bodů se ještě dostaly Kozumplíková, Carter, Adams a Rylichová. Další zápas čeká Trutnov v sobotu hodinu po poledni na palubovce DSK Basketball Nymburk. Názory trenérů Michal Martišek, trenér BK Loko Trutnov: „Nebyl to jednoduchý zápas, v prvním poločase se nám nepodařilo natáhnout náskok na deset a více bodů. Když přitlačíme ve druhé půli, soupeřky mají problémy udržet s námi tempo, také kvůli naší rotaci. Přesně to se potvrdilo a rozhodlo o zápase.“ Petr Martínek, trenér Strakonic: „Gratuluji Trutnovu k druhé výhře v sezoně. V prvním poločase jsme dokázali držet krok a potrápit domácí. Utkání rozhodla třetí čtvrtina, kterou jsme prohráli 25:12. Přešli jsme na jiný obranný systém, dělali ztráty, Trutnov měl vysokou efektivitu střelby. Kozumplíková nám dala dvě trojky, k tomu se přidala šňůra šesti bodů. To byl klíčový okamžik pro vývoj celého zápasu. Věřím, že se dokážeme dobře připravit na nedělní utkání se Slovankou.“ Další výsledky: Hradec Králové - Slavia Praha 54:64 USK Praha - Nymburk 95:51 Slovanka MB - Žabiny Brno 60:66 Ostrava - Teamstore Brno 80:86 1. USK Praha 5 5 0 539:239 100.0 2. KP Brno 4 4 0 337:253 100.0 3. Slavia Praha 4 3 1 307:248 75.0 4. Žabiny Brno 4 3 1 302:261 75.0 5. Trutnov 3 2 1 218:236 66.7 6. Nymburk 5 3 2 413:375 60.0 7. Hradec Králové 5 2 3 408:342 40.0 8. Teamstore Brno 4 1 3 249:376 25.0 9. Ostrava 4 0 4 270:348 0.0 10. Mladá Boleslav 4 0 4 214:388 0.0 11. Strakonice 4 0 4 206:397 0.0 (bk, bog) redakce@trutnovinky.cz foto: Jan Bartoš