Lokomotiva nepostupuje, Final Four si zahraje KP Brno

Oba celky si zahrály v NILFISK Final Four v loňském ročníku, Lokomotiva obsadila 4. místo, KP Brno 2. místo. V letošním ročníku si Trutnov zajistil postup do čtvrtfinále prosincovou výhrou na hřišti Techniku Brno 78:69, KP Brno vyřadilo Ostravu 81:60. Vzájemný listopadový duel v ligové soutěži skončil pod Krkonošemi vítězstvím Brňanek 78:54. Tehdy ještě v moravském klubu působila extrutnovská Milena Prokešová, jejíž angažmá už však nepokračuje. Sezonu v Králově poli tak dokončí na pozici asistenta pouze její manžel Pavel. Trutnovské basketbalistky vydržely vzdorovat favoritovi takřka celý zápas. Výsledkově nejhůře dopadla z jejich pohledu třetí čtvrtina, kterou prohrály 6:16 a Brňanky tím zdvojnásobily svoje poločasové vedení, kdy byl mezi družstvu jen desetibodový rozdíl. A to v 16. minutě Váchová po trojce a vzápětí i další úspěšné střele snižovala stav na 21:23. Čtvrtou čtvrtinu domácí družstvo dokonce vyhrálo 17:16. „S ohledem na naší výrazně oslabenou sestavu jsme odehráli s favoritem výborné utkání, vždyť jsme podlehli menším rozdílem než v ligovém zápase. A nutno říct, že kdyby se nám jen o trochu více dařilo střelecky, když naše úspěšnost nedosáhla ani 30 procent, tak výsledek mohl být ještě lepší,“ vyjádřil trenér Petr Kapitulčin spokojenost s výkonem družstva. „Nyní musíme zregenerovat a pokusit se se ctí zvládnout sobotní zápas v Praze na Královce proti USK,“ dodal. Pohárové Final Four se uskuteční 25. a 26. února v Nymburku. Vedle domácího pořádajícího celku si postup ještě vybojovaly brněnské Žabiny, které obhajují prvenství, a Hradec Králové. Další výsledky 4. kola: Slavia Praha – Hradec Králové 73:86 Karlovy Vary – Žabiny Brno 52:82 Michal Bogáň michal@trutnovinky.cz foto: Jan Bartoš