Lokomotiva se statečně bila v derby, vítězství urval Hradec

Skvělý výkon předvedl americký tandem v barvách Lokomotivy Brittany Carter, Jordan Adams, který se postaral o 47 bodů trutnovského týmu. Lokomotiva si přenesla chuť z posledních vydařených zápasů a jistoty nejhůře 6. místa po základní části i do Hradce Králové. Soupeře pořádně znervózněla, když v 18. minutě zvyšovala Jordan Adams na 34:38 pro Trutnov. Oddechový čas domácích jí ubral páru a Lvice po deseti bodech v řadě během posledních dvou minut prvního poločasu změnily stav ve svůj prospěch na 44:38. Ve třetí čtvrtině pak spustily trojkovou kanonádu, kterou podtrhla Závazalová úderem na 69:52 ve 28. minutě. Hotovo? Proti jinému soupeři možná ano, proti Trutnovu nikoliv! Už dvě minuty po zahájení poslední čtvrtiny to bylo jen o tři body 69:66 a do konce zápasu ještě daleko. Zkušenější Hradec si až poté vytvořil rozhodující náskok na 78:68, který mu zajistil vítězství v derby. Hodně se na něj ale zapotil. Názory trenérů Michal Martišek (Trutnov): „Odehráli jsme určitě lepší utkání než v domácím zápase s Hradcem. Úvodní poločas byl vyrovnanější. Mrzí mě, že jsme v první čtvrtině zahodili několik lehkých příležitostí, což soupeř nekompromisně trestal, a ztráta čtyřbodového vedení, které jsme drželi dvě minuty před koncem prvního poločasu. Jeho závěr jsme prohráli 10:0, takže Hradec v poločase vedl o šest bodů. Mluvíme o tom pořád. Tohle jsou momenty, které rozhodují vyrovnané zápasy. Musíme se z toho poučit do dalších utkání. Ve druhém poločase nám domácí hráčky odskočily až na 17 bodů, ale tenhle tým opět dokázal, že letos nic nevypouští a díky aktivní hře jsme se dostali zpátky do zápasu. Škoda neproměněných šestek, mohli jsme snížit i na méně než čtyři body. V závěru už se projevila fyzická převaha Hradce, který zaslouženě vyhrál. Myslím, že se za dnešní zápas nemusíme stydět. Právě naopak. Odehráli jsme další kvalitní utkání, v němž jsme dokázali, že TOP 6 jednoznačně patříme.“ Romana Ptáčková (Hradec Králové): „Trutnov v minulých zápasech dokázal, že dokáže porazit týmy z horní části tabulky, takže bylo na místě si na ně dát v domácím prostředí pozor. V prvním poločase jsme nebyli úplně spokojení. Bylo tam na můj vkus moc ztrát. Jako rozhodující vidím, že jsme ve druhém poločase dokázali hrát do zóny a soupeře jsme přeskákali. To jsou myslím dva hlavní důvody naší výhry.“ (bk, bog) redakce@trutnovinky.cz foto: Jan Bartoš