Lokomotiva zahájila play-out vítězstvím v Ostravě

Nebylo to sice tak jednoznačné utkání jako zhruba před měsícem, kde Trutnovačky na severu Moravy zdemolovaly Ostravu rozdílem 38 bodů a vrátily jí porážku z domácího střetnutí, ale potřebnou výhru pro poklidné dohrání sezony vybojovaly.„Je to důležité vítězství, ale z hlediska výkonu nejsem moc spokojený. Přes veškerá upozorňování na to, že budeme v jiné roli než v sobotu proti Slavii, kdy jsme neměli co ztratit, tak dnes mně od holek chyběl lepší přístup k utkání a takové to nadšení ze hry. Měl jsem pocit, že si myslí, že se Ostrava porazí sama, ale Ostrava nemá špatné družstvo,“ uvedl po utkání trenér Petr Kapitulčin. Do stavu 15:12 se středeční zápas vyvíjel lépe pro Ostravu, ale už v závěru první čtvrtiny se Trutnov dostal do vedení, které nepustil až do konce. Mírný náskok v prvním poločase pomohl vystavět především střelecky produktivní Kozumplíková, do většího vedení se však hostujícím basketbalistkám nedařilo odskočit. Ve 23. minutě snížilo domácí družstvo na rozdíl dvou bodů (37:39) a jeden koš dělil oba celky ještě i v 33. minutě (50:52), přestože mezitím Lokomotiva odskočila i do desetibodového náskoku. Drama ovšem odmítla trojka Perkins, která odstartovala šnůru deseti hostujících bodů v řadě a nebylo co řešit (50:62). Závěr utkání už si Trutnovačky pohlídaly. „Výkon nebyl optimální, chyběla mi tam lehkost i rychlost jako v sobotu, bylo to strašně upracované. Zápas jsme neměli natolik pod kontrolou, jak bych si představoval. Ale jsme rádi, že jsme to zvládli, protože vyhrát, když se daří, není žádné umění,“ pronesl kouč Kapitulčin a doplnil, že podle jeho představ tým hrál jen nějakých šest osm minut na přelomu první a druhé čtvrtiny. Ve druhém utkání skupiny o udržení zvítězily Strakonice na palubovce brněnského Techniku 81:65. Play-out se hraje na šest kol. Týmy, které skončí na 11. a 12. místě, budou muset hájit ligovou příslušnost v baráži s nejlepšími dvěma kluby první ligy. 9. Trutnov 23 7 16 1483:1856 30 10. Strakonice 23 5 18 1364:1940 28 11. Ostrava 23 3 20 1279:1876 26 12. Technic Brno 23 2 21 1401:2085 25 Výsledky 1. utkání čtvrtfinále USK Praha – Karlovy Vary 101:65 Nymburk – Slovanka MB 70:66 KP Brno – Žabiny Brno 53:61 Hradec Králové – Slavia Praha 81:62 Michal Bogáňmichal@trutnovinky.cz foto: Vilém Fischl