Na halových přeborech konečná ve čtvrtfinále

Vzhledem k nepříznivému losu se obě trutnovská děvčata utkala ve vzájemném utkání hned v prvním kole turnaje. Po vyhrané první sadě v poměru 6:0 a průběžném stavu 2:4 ve druhém setu musela Simona Křepinská odstoupit kvůli zranění levého zápěstí a tím pro ni zároveň skončilo její další účinkování v turnaji. Eliška Hrabalová pak zvítězila ve druhém kole po výsledku 6:3, 7:5 nad Ráchel Heřmanovou (LTC Pardubice). Ve čtvrtfinále jí však vystavila stopku o tři roky starší Daniela Jelínková (Tenis-Centrum DTJ Hradec Králové), která tenistce Lokomotivy uštědřila dva kanáry. V kategorii čtyřher nastoupila Eliška po boku Simony Válkové (TO TJ Svitavy) a v prvním kole nestačily na pár Sára Hejtmánková (Tenis-Centrum DTJ Hradec Králové) - Ráchel Heřmanová (LTC Pardubice) po výsledku 2:6, 2:6. Tomáš Křepinský zvítězil v prvním kole dvouhry nad Danielem Čížkem (Tenis-Centrum DTJ Hradec Králové) v poměru 6:2, 6:0. V dalším kole přešel přes Radka Šoltyse (TC Jičín) po výsledku 6:7, 6:1, 6:3. Ve čtvrtfinále narazil na svého neoblíbeného soupeře, o dva roky staršího Petra Krejčíře (Tenis-Centrum DTJ Hradec Králové), kterému podlehl 2:6, 1:6. Velkou radost trutnovskému oddílu udělal Miroslav Podrábský v kategorii mladšího žactva. Na turnaji, jehož pořadatelem byl tenisový oddíl SK HIT Hradec Králové, porazil postupně domácího Aleše Doskočila 6:1, 6:1), Dana Vaverku (LTC Pardubice) 6:0, 6:2 a Filipa Klímu (TO TJ Tesla Pardubice) 6:4, 6:3. Ve finále si Mirek poradil s dalším domácím hráčem Patrikem Jandíkem a po výsledku 6:0, 6:3 zaznamenal tak první letošní turnajové vítězství ve dvouhře. Další hráč Lokomotivy Petr Javůrek dosáhl výborných výsledků na turnaji staršího žactva v Hradci Králové (Tenis-Centrum DTJ). V prvním kole dvouhry zdolal Petra Benedu (TK Sportcentrum Mladá Boleslav) 6:2, 7:5. V dalším kole změřil síly se spoluhráčem z družstva starších žáků Lokomotivy Adamem Sedláčkem, který za stavu 3:0 zápas pro zranění skrečoval. Nad síly Petra byl pak v semifinále Lukáš Kuřitka (SK JC Sport Opava) - 1:6, 2:6. Ve čtyřhře Petr s Vojtěchem Vyčítalem (Tenis-Centrum DTJ Hradec Králové) postoupili do finále. V něm podlehli v supertiebreaku třetí sady opavským bratrům Kuřitkovým 0:6, 6:2, 10:12. (lda, bog) redakce@trutnovinky.cz foto: archiv oddílu, Miloš Šálek