NaHoruRun prověřil maratonce, na Černé hoře se bořili do sněhu

„Ve vítězství jsem moc nedoufal, protože někteří kluci z Kasper - Swix Teamu se na závod speciálně připravovali. Já jsem to opravdu bral jen jako zkoušku, protože kopce ani moc neběhám. Chtěl jsem si to ale vyzkoušet, byla to výzva, s tím jsem do toho šel,“ prohlásil král jednotlivců Robert Hurdálek. Až k dolní stanici lanovky na Černou horu v Janských Lázních se trutnovský atlet cítil dobře, ale potom přišel nejnáročnější úsek závodu. „Nejhorší to bylo asi v horní pasáži, kudy pořadatelé zkrátili trať a ta vedla přímo kolmo po sjezdovce. Tam mě to úplně rozhodilo, pletl jsem nohama a byl jsem rád, že jsem to vyšel,“ poznamenal k drsnému výběhu. Na vrcholu krkonošského kopce pak běžce pro změnu čekal i několikakilometrový úsek po sněhu. „Byl docela měkký a nepříjemně se to bořilo,“ přiblížil Robert Hurdálek. Celý rozhovor s mužem, který maraton uběhl za 3 hodiny 27 minut a 36 vteřin, si můžete přečíst ZDE. Na druhém místě s odstupem skoro sedmnácti minut přiběhl do cíle pod sjezdovku Aleš Zlámal z Kasper - Swix Teamu a třetí se tam pět minut po něm objevil Jan Melišík z Olfin Car Ski teamu. V sedmnáctičlenném poli maratonců figurovala i jedna žena, a to Eliška Anna Kubíčková z SC Marathon Plzeň, která NaHoruRun uběhla za 6 hodin 44 minut a 20 vteřin. Čas nejrychlejší štafety Enervitu byl 2 hodiny 58 minut a 7 vteřin. „Trošku jsme doufali, že zmobilizujeme do závodu víc než šestnáct štafet, ale jinak jsme velice spokojeni. Poprvé jsme pořádali závod společně jako tři subjekty Kasper - Swix Team, oddíl atletiky Lokomotiva Trutnov a SkiResort live a jsme rádi, že jsme organizaci zvládli,“ uvedl ředitel závodu Jakub Opočenský. Dopoledne na atletickém stadionu měli pořadatelé připravený doprovodný program pro děti, jehož hlavním bodem byl překážkový závod. Vyblbnout se však dalo i na laserové střelnici, motokárách, fotostroji, nebo jste si mohli nechat vyšetřit plíce při spirometrii. „Zpětná vazba od dětí a rodičů byla v tomto směru pozitivní a všichni byli s doprovodným programem spokojení,“ pronesl Opočenský. NA FOTOGALERII ZE ZÁVODU PRO DĚTI SE PODÍVEJTE ZDE. Pořadatelům se nevyhnul jeden menší zádrhel s medailemi pro děti. Jelikož organizace závodu byla logisticky poměrně náročná, tak medaile bohužel zůstaly v jednom z aut, které řešilo rozvoz kontrol a občerstvení. „První ročník je za námi a máme na to celý rok vše zdokonalit a vybrousit detaily včetně závěrečné afterparty,“ uzavřel Jakub Opočenský. TOP 5 prvního ročníku závodu NaHoruRun Jednotlivci: 1. Robert Hurdálek (TJ Lokomotiva Trutnov) 3:27:36 2. Aleš Zlámal (Kasper - Swix Team) 3:44:09 3. Jan Melišík (Olfin Car Ski team) 3:48:53 4. Václav Počekajlo (Triatlon team Trutnov) 2:52:02 5. Matyáš Dvorský (Kasper - Swix Team) 2:56:20 Štafety: 1. Enervit (David Plný, Lukasz Kondratowitz, Piotr Holly, Pavel Brýdl) 2:58:07 2. TJ Lokomotiva Trutnov (Jakub Červený, Matěj Zima, Vít Vosáhlo, Matyáš Vintr) 3:04:14 3. SPŠ Strojní - Vella (Ondřej Krákora, Ondřej Škoda, Milan Makovička, Mike Ophoff) 3:07:59 4. Kasper - Swix Team B (Robert Hurdálek, Adam Götz, Daniel Kábrt, Martin Švarc) 3:08:44 5. Ti, co běhají z kopce (Pavel Štěpánek, Václav Tomíček, Matěj Červený, Tomáš Kudrna) 3:16:57 Michal Bogáň michal@trutnovinky.cz foto: Miloš Šálek