Olfiňák Miky Shorný přivezl z „Nováče“ zlato a bronz

Olfiňáci zazářili hned první den v závodě volnou technikou. Když se na dvoukilometrovou trať vydal teprve desetiletý Miky Shorný, všem při sledování průběžné časomíry zatrnulo. Na jeho výkon neměli ani běžci z vyhlášených klubů, jako jsou Dukla Liberec či Ski klub Jablonec nad Nisou. Tento sympatický, stále usměvavý kluk, za sebou nechal všech 59 soupeřů. Skvělý výkon podal ve stejné kategorii i Matyáš Buryšek, který obsadil parádní 7. místo. Když se na trať vydali kluci o rok starší, zatrnulo olfiňákům podruhé. A to, když do cíle dorazil Štěpán Kudlej a na časomíře se objevilo - 3. místo. Nejpočetnější skupinou se stala kategorie dívek narozených v roce 2007, kde startovním blokem postupně projelo 81 dívek. Patnáctá příčka Anety Bímanové je tak skvělým výsledkem. Parádní výkon podala i její sestra Eliška, která musela zdolat tříkilometrovou trať. Ze 76 dívek skončila na 10. místě. Do první dvacítky se 17. místem vtěsnala i Lucka Mračková, která stejně jako Eliška podává v sezóně skvělé výkony. Dobré umístění se očekávalo také od Jany Leblochové (U15), která nezklamala a obsadila 13. místo. Druhý den byl na programu sprint dvojit a pro kategorii U15 připravili organizátoři stíhací závod. To vše klasicky. Nejprve se na trať vydali nejstarší závodníci a olfiňáci si mnuli ruce. Jana Leblochová dokázala ve stíhačce s hromadným startem předjet své soupeřky a umístila se na 4. místě. Navíc zajela nejrychlejší čas ze všech 49 starších dívek. V žebříčku ČP obsadila celkové 3. místo a domů si přivezla krásný pohár.  Ve sprintu dvojit sázeli trenéři na dvojici Shorný - Buryšek, která splnila jejich očekávání a i s drobným pádem Mikyho se podařilo chlapcům vybojovat třetí místo. Z děvčat byla želízky v ohni určitě štafeta Bímanová - Mračková a druhá složená z olfiňačky Veroniky Černé a závodnice z Vrchlabí Daniely Tomáškové. Právě tato dvojice dokázala závod skvěle rozjet a holky obsadily 5. místo. Eliška s Luckou skončily na 7. místě. Jen pro zajímavost, na start se v této kategorii postavilo 35 štafet. Všechny tyto výkony jsou důkazem toho, že běžecké lyžování v Trutnově má své naděje. Přestože se zimní sezóna nezadržitelně chýlí ke konci, olfiňáci rozhodně lyže nesundávají. Za týden je čeká závod v Deštném, kde bude vyhlášen Pohár Královéhradeckého kraje. (abi, bog) redakce@trutnovinky.cz foto: Andrea Bímanová