Oslabená Lokomotiva bez šance, na Žabinách prohrála o 34 bodů

Kvůli účasti Žabin ve finálovém turnaji Evropské ligy EWBL příští víkend odstartovala čtvrtfinálová série už dnes. V trutnovském týmu se to však ke smůle zrovna všechno sešlo tak, že na vrchol sezony z různých důvodů chyběly Rylichová, Skutilová, Králová i Ježková.Navíc už v 7. minutě si zranila koleno Potočková a trenérovi Martiškovi vypadla ze sestavy další hráčka. Aby měl na lavičce aspoň nějaké další alternativy, tak manažer klubu Petr Kapitulčin po zápasu dorostenek na palubovce KP Brno (výhra o 3 body) převezl na Rosničku Drbohlavovou a Finkou. Ty však do hry nezasáhly, takže Trutnov prakticky točil na hřišti jen šest hráček. A co čert nechtěl, v poslední čtvrtině si koleno zranila i Šípová. Trutnovačky vzdorovaly soupeřkám pouze v první čtvrtině a díky závěrečným trojkám Carter a Šípové vypadal rozdíl ve skóre ještě příznivě 22:16. Když se ve 24. minutě znovu střelou zpoza perimetru prosadila Šípová, upravila stav na 28:19, což byl poslední okamžik zápasu, kdy hostující celek držel ztrátu v jednociferné položce. V poločase vedly Žabiny o 16 bodů. Po přestávce se potvrdilo to, že Trutnov nebude mít na zdramatizovaní zápasu síly. Domácí hráčky pevně držely otěže zápasu, basketbalistky Lokomotivy se však snažily dohrát utkání se ctí, ačkoliv se rozdíl ve skóre zvyšoval. V trutnovském dresu střelecký prapor držela Američanka Carter, která se s 20 body stala nejlepší střelkyní zápasu a na hřišti chyběla jen něco málo přes minutu. Celých čtyřicet minut (!) strávila na palubovce kapitánka Kozumplíková. Brněnský favorit se ujal vedení v sérii 1:0 a je otázka, jestli mu Trutnov při současných patáliích se sestavou dokáže cestu za postupem alespoň částečně znepříjemnit. Michal Bogáň michal@trutnovinky.cz foto: Jan Bartoš