Po zlepšení ve druhém poločase vítězství se Mšenem na penalty

„Po našem výkonu v prvním poločase bych mohl říct, že můžeme být rádi i za bod, ale za druhý poločas jsme si podle mě jasně zasloužili vyhrát, takže dva body jsou dobré,“ polemizoval o výsledku trenér MFK Miloš Dvořák.Domácí fotbalisté nevstoupili do zápasu nejlépe a pustili soupeře do vedení. Ve 14. minutě nechali po křídle uniknout Justa, který si pak míč potáhl až na střed šestnáctky, odkud pohodlně skóroval. Za osm minut ovšem podobně zaváhala hostující defenziva, balón propadl k Ondřeji Tobiášovi a ten přihrávkou do malého vápna vybídl ke skórování Brejchu. Dvacetiletý útočník jenom šikovně nastavil placírku a bylo to 1:1. Hra trutnovského mužstva v úvodním poločase ale skřípala, čehož hosté dokázali znovu využít. Po standardní situaci ve 33. minutě se míč ve vápně odrazil ke Krejčíkovi a byl z toho další jednoduchý gól - 1:2. Hned vzápětí měl vyrovnání na hlavě Makovský, ale jeho hlavička postrádala větší razanci. Mšeno pak do přestávky mohlo přidat ještě další branky, ale domácí podržel brankář Šťastný. „Je pravda, že jsme po prvním poločase mohli prohrávat i vyšším rozdílem. Musím říct, že Mšeno se mi v první půli líbilo. Soupeř hrál jednoduše v přechodové fázi, byl rychlejší v útoku a nebezpečný při standardkách, kterých jsme mu bohužel umožnili hodně,“ komentoval úvodní dějství trenér Dvořák. Druhých pětačtyřicet minut nabídlo ze strany Trutnova jiný fotbal. Domácí se zvedli a soupeře začali přehrávat. V 58. minutě obral o míč soupeře napadající Zezula, který po individuální akci prošel až do vápna a zamířil přesně - 2:2. Hosté hrozili z brejků, ale už nebyli tak nebezpeční jako v první půli. To domácí měli další šance, hlavně v závěrečné čtvrthodince, kdy se na hřiště dostal „veterán“ Hejna místo Turnera, který byl zralý na vyloučení. Vítězný gól ale do konce základní hrací doby nepadl. „Druhý poločas jsme naši hru trošku změnili, začali jsme víc bojovat a opravdu jsme si zatím šli. Je škoda, že jsme v závěru neproměnili gólovky, ale zase nebuďme nenažraní,“ uvedl kouč Miloš Dvořák. Díky úspěšně zvládnutému penaltovém rozstřelu na domácí straně po utkání stejně panovala spokojenost. Ani jeden z trutnovské pětice střelců nezaváhal, ba co víc všichni proměnili penaltu zcela suverénně. Panenkovským dloubáčkem zahájil úspěšnou sérii Holubec, po něm skórovali Ondřej Tobiáš, Jakub Matějka a Brejcha. Za hosty pak čtvrtou sérii uzavíral Krejčík, ale jeho střelu po zemi chytil Šťastný. Druhý bod z utkání pro domácí potom vystřelil Makovský a Trutnov se v tabulce posunul na 34 bodů. „Máme před sebou ještě pět zápasů, z toho doma Čáslav a Kratonohy. Ještě by to chtělo dvakrát vyhrát a ideálně se dostat aspoň na 38 bodů,“ nastínil trenér Dvořák, jak vidí situaci v boji o záchranu v soutěži. V příštím kole čeká jeho svěřence Kolín. Další výsledky: Kratonohy – Dvůr Králové 1:1, na penalty 4:5 (góly: 53. Ličman - 49. Hruška)Brandýs – Turnov 1:3 Vykáň – Letohrad 2:1 Pardubice B – Admira Praha 1:1, na penalty 5:4 Vysoké Mýto – Kolín 3:0Živanice – Zbuzany 3:2 Čáslav – Chrastava hraje se v neděli 1. Živanice 25 17 0 2 6 54:30 53 2. Vysoké Mýto 25 14 4 2 5 51:28 52 3. Kolín 25 13 2 3 7 49:35 46 4. Zbuzany 25 11 5 2 7 54:34 45 5. Pardubice B 25 8 7 2 8 36:35 40 6. Mšeno-Jablonec 25 11 2 2 10 48:40 39 7. Brandýs 25 8 4 6 7 45:38 38 8. Admira Praha 25 7 5 7 6 44:41 38 9. Kratonohy 25 7 5 5 8 39:49 36 10. Dvůr Králové 25 8 3 5 9 30:32 35 11. Turnov 25 9 1 6 9 52:56 35 12. Trutnov 25 7 6 1 11 42:52 34 13. Čáslav 24 8 3 3 10 40:43 33 14. Vykáň 25 6 3 1 15 42:65 25 15. Letohrad 25 5 3 3 14 27:47 24 16. Chrastava 24 6 1 4 13 44:67 24 Michal Bogáň                 michal@trutnovinky.cz foto: Jiří Petr