Senzační výhra! Trutnov porazil Nymburk trojkou Kozumplíkové v poslední vteřině

Srdnatě bojujícímu Trutnovu se tak podařilo porazit v bouřlivém domácím prostředí v této sezoně ŽBL oba české zástupce v EuroCupu Women. V listopadu pokořil KP Brno 93:70. Lokomotiva si upevnila 6. místo v tabulce a navíc se dotáhla na sobotního soupeře, který je pátý díky většímu počtu odehraných utkání.S týmem Nymburka přicestovala do Trutnova také místní rodačka a odchovankyně klubu Romana Stehlíková, kvůli zranění ovšem do zápasu nezasáhla.V průběhu dramatického střetnutí Lokomotiva vedla v prvním poločase o deset bodů, ve druhé půli o osm prohrávala. Obrovské drama jako na houpačce se odehrálo v poslední minutě zápasu. Nymburk nejprve dotáhl čtyřbodovou ztrátu po koši Mircové a dvou trestných hodech Sklenářové na 76:76. Na druhé straně trefila trojku z rohu hřiště Rylichová (79:76), která znovu předvedla vynikající výkon. Hostující celek následný útok nevyužil, Trutnov získal míč a vypadalo to, že si pohlídá poslední sekundy utkání. Nečekanou chybu Carter v rozehrávce ovšem potrestala trojkou čtyři sekundy před sirénou Američanka Paris a šokovala diváky vyrovnáním na 79:79. Nebyl to však poslední nečekaný moment. Po oddechovém čase trenéra Michala Martiška vypálila z dlouhé vzdálenosti Kozumplíková a trutnovská hala explodovala nadšením (82:79). Její trefa přišla šest desetin sekundy před sirénou. Názory trenérů Michal Martišek (Trutnov): „Byla to hektická koncovka, kterou si každý užil. Po vyrovnání Nymburka čtyři sekundy před koncem jsme si při oddechovaném čase nakreslili signál, po kterém se nám povedlo dát rozhodující koš. Padl sice se štěstím, ale to přálo připravenému a bojujícímu týmu. Znovu jsme přitom hráli v sedmi, bez zraněné Terky Šípové. Holky si vítězství zasloužily. Rozhodující bylo, že jsme ustáli kritické momenty, jak na konci prvního poločasu, tak v úvodu druhého, kdy jsme se dlouho nemohli trefit. Poslední čtvrtina byla o srdíčku a to bylo dnes jednoznačně na naší straně. Výhra je odměnou pro hráčky a fanoušky.“ Dan Kurucz (Nymburk): „Byl to od nás trapný výkon. Nehráli jsme to, co jsme si řekli. Nedokázali jsme těsně bránit domácí hráčky a nechávali jim volné střely. Typickým příkladem toho byly dvě trojky Trutnova v poslední minutě. Ukázalo se, že bez rozehrávačky Wells, která je zraněná, nejsme schopní vyhrát.“ Další výsledky:USK Praha - Slavia Praha 122:42Hradec Králové - Teamstore Brno 115:55 1. USK Praha 16   16 0 1794:770 100.0 2. KP Brno 13   10 3 1014:831 76.9 3. Žabiny Brno 14   10 4 1109:942 71.4 4. Hradec Králové 16   11 5 1371:1049 68.8 5. Nymburk 16   10 6 1230:1108 62.5 6. Trutnov 15   9 6 1102:1141 60.0 7. Slavia Praha 15   6 9 1037:1185 40.0 8. Mladá Boleslav 14   4 10 807:1087 28.6 9. Ostrava 14   3 11 924:1228 21.4 10. Strakonice 14   1 13 775:1230 7.1 11. Teamstore Brno 15   1 14 832:1424 6.7 V 18. kole ŽBL Lokomotiva nastoupí v sobotu 9. února v Praze proti Slavii. Družstvo z Edenu vedou slovenští trenéři Stanislav Onuška a Jozef Rešetár, který působil v Trutnově. (bk, bog) redakce@trutnovinky.cz foto: Jan Bartoš