Tlak Trutnova přinesl vyrovnání, v penaltách hosté tři neproměnili

„Když budu utkání hodnotit celkově, tak remíza je asi zasloužená. První poločas byl z mého pohledu vyrovnaný. Na začátku druhé půle na nás domácí nastoupili a drželi nás v šachu, ale pak jsme převzali iniciativu. Vyrovnali jsme a vytvořili si další čtyři stoprocentní šance, bohužel jsme neproměnili ani jednu, takže mě závěr utkání opravdu trošku mrzí,“ uvedl kouč Miloš Dvořák.V sobotu dopoledne se podle něj hrál v Kratonohách oboustranně kvalitní zápas - ve vysokém tempu. Domácí fotbalisté v prvním poločase potrestali chybu v rozehrávce hostů, zachytili přihrávku a Kraják ze sólového úniku překonal Šťastného. „Něco podobného se nám stalo i v Českém Brodě,“ připomněl trenér MFK chybu v defenzivě z prvního kola.Úvodní čtvrthodinku z druhého poločasu se hosté k ničemu nedostali a museli odolávat domácí snaze přidat druhou branku. To se naštěstí hráčům Kratonoh nepodařilo, i když minimálně dvě jejich situace volaly po gólu. Pak se ale svěřenci trenéra Dvořáka zmobilizovali, hru hostů oživilo ofenzivní střídání Brejchy s Kávou a právě druhý jmenovaný zařídil v 73. minutě vyrovnání. Velkou práci však před jeho trefou odvedl Matějka, jenž se prokličkoval do vápna a nezištně mu připravil míč pro střelu. Střídající útočník zareagoval pohotově a bylo to 1:1. Už předtím zahodil obrovskou příležitost Zieris, kterého po zpětné přihrávce senzačně vychytal Finke. Devatenáctiletý domácí gólman se nakonec stal hrdinou zápasu, když mu v závěru pomohlo i břevno po střele Matějky. „Měli jsme další šance, třeba z půlky jsme šli přečíslení dva na stopera, ale špatně jsme to řešili,“ mrzelo trenéra Dvořáka, že jeho mančaft nedokázal zápas otočit a odvézt si tři body. Hosté se museli spokojit s jedním bodem, protože v penaltovém rozstřelu selhali. Holubec sice v první sérii nezaváhal, jenže po něm Káva, Matějka a Kovář souboj s brankářem Finkem, jenž všechny střely vyrazil, prohráli. Všichni tři domácí exekutoři Václav, Kalebáč a Čada penaltu proměnili. Trutnovští fotbalisté mají po třech kolech na kontě čtyři body. V příštím utkání vyzvou doma v sobotu Mšeno, které je zatím stoprocentní. Tým s bývalými ligisty Tomášem Čížkem a Jiřím Štajnerem vyhrál v Kratonohách 6:1, v Kolíně 4:1 a doma porazil Vysoké Mýto 2:1 Další výsledky: Slatiňany - Dvůr Králové 3:2 (43. a 45. Slováček, 63. Koblasa - 14. Rejl, 27. Fejk)Mšeno/Jablonec - Vysoké Mýto 2:1 Velké Hamry - Benátky n/J 1:1, na penalty 4:3Náchod - Pardubice B 1:0 Český Brod - Přepeře 0:2 Horky n/J - Kolín 1:1, na penalty 3:4 Turnov - Čáslav 0:1 1. Mšeno/Jablonec 3 3 0 0 0 12:3 9 2. Velké Hamry 3 2 1 0 0 8:2 8 3.  Čáslav 3 1 2 0 0 4:3 7 4. Benátky n/J 3 1 1 1 0 6:2 6 5. Vysoké Mýto 3 1 1 0 1 6:3 5 6. Slatiňany 3 1 0 2 0 6:5 5 7. Přepeře 3 1 1 0 1 3:4 5 8. Kolín 3 1 1 0 1 3:5 5 9. Trutnov 3 1 0 1 1 5:6 4 10. Náchod 3 1 0 1 1 1:3 4 11. Český Brod 3 1 0 0 2 5:4 3 12. Dvůr Králové 3 1 0 0 2 3:4 3 13. Pardubice B 3 1 0 0 2 2:5 3 14. Horky n/J 3 0 0 2 1 1:2 2 15. Olympia HK/Kratonohy 3 0 1 0 2 3:12 2 16. Turnov 3 0 0 1 2 2:7 1 Michal Bogáňmichal@trutnovinky.czfoto: Jiří Petr