Trutnov bez vyloučeného Kováře vybojoval výhru na penalty

„Musím před kluky smeknout za to, jak druhý poločas proti tak kvalitnímu mančaftu odjezdili. Výsledku si proto velmi cením,“ pronesl trutnovský kouč Miloš Dvořák.Hráči MFK se v utkání ujali vedení v poslední minutě prvního poločasu. Zieris oslovil pasem za obranu Kejzlara, ten si míč v šestnáctce výborně zpracoval, a přestože byl tísněn obránci i trošku z úhlu, dokázal prostřelit brankáře Černíka. Hostující gólman určitě při svém zákroku neměl čisté svědomí. To samé se však dá říct k situaci, která znamenala na začátku druhé půle vyrovnání na 1:1. Hostům se povedlo skórovat již po pár vteřinách. Balón do podobného místa jako Kejzlar dostal útočník Hrubý, ten byl dokonce ještě ve větším úhlu než trutnovský střelec, a přesto míč prošel skrz brankáře Šťastného do sítě. Průběh druhého poločasu pak ovlivnilo vyloučení Kováře, který se v 50. minutě postrkoval u lavičky Vysokého Mýta s Hrubým. Do souboje se ještě zapojili z domácí strany Turner a z hostující Wimmer, toho pak Kovář složil na zem a od rozhodčího Švagra viděl červenou kartu. „Bylo to zbytečné vyloučení po takovém extempore, které jsme měli ustát a ne se chovat jako Zorro mstitel,“ prohlásil kouč Dvořák. V deseti museli Trutnovští hru změnit. „Dobře jsme bránili. Hosté samozřejmě byli víc na balónu, ale nepustili jsme je skoro do žádných šancí,“ uvedl trenér MFK. Jeho svěřenci spoléhali na brejky a při troše štěstí jeden dva mohli dotáhnout. Gól do konce zápasu už ale nevstřelili ani hosté, kteří od 85. minuty také dohrávali v deseti bez vyloučeného Wimmera. V penaltovém rozstřelu uspělo všech pět trutnovských střelců, když postupně skórovali Holubec, O. Tobiáš, Kejzlar, Knap a Makovský. Když k tomu ve třetí sérii přidal úspěšný zákrok brankář Šťastný, byla z toho výhra na penalty 5:3 a dva cenné body do tabulky Divize C. „Myslím, že v prvním poločase se hrál oboustranně hezký fotbal. Zaslouženě jsme vedli, bohužel pak jsme dostali takový zakázaný gól a přišlo to vyloučení, které však plně respektuji, i když to hostující hráč malinko přihrál a červenou jsme dostali jen my. Nechci si na rozhodčího nijak stěžovat, ale podle mě svým výkonem na obě strany fotbalu moc nepomohl a byl kaňkou utkání,“ řekl ještě trenér Miloš Dvořák. Dalším soupeřem Trutnova bude rezerva Pardubic, kam hráči MFK pojedou v sobotu 20. dubna. O nadcházejícím víkendu měli hrát původně doma s Kolínem, ale utkání je přeložené na úterý 23. dubna kvůli pořádání kvalifikačního závodu psí agility na mistrovství republiky. Další výsledky: Dvůr Králové – Velké Hamry 5:1. Góly: 7. a 31. Knespl, 45. a 56. Vitebský, 87. Hruška – 71. Macháček Kolín – Slatiňany 1:0 Pardubice B – Mšeno/Jablonec 0:2 Horky – Turnov 2:1 Čáslav – Český Brod 1:0 Benátky – Náchod 3:0 1. Mšeno/Jablonec 18   12 0 2 4 49:22 38 2. Čáslav 19   6 8 1 4 34:24 35 3. Benátky 19   10 1 2 6 31:23 34 4. Pardubice B 18   8 3 2 5 27:18 32 5. Přepeře 17   9 1 2 5 34:24 31 6. Trutnov 18   7 3 2 6 36:34 29 7. Dvůr Králové  18   7 2 2 7 25:23 27 8. Kolín 19   4 6 3 6 18:24 27 9. Vysoké Mýto 18   5 3 5 5 26:23 26 10. Horky 18   6 2 4 6 25:25 26 11. Velké Hamry 18   6 3 2 7 30:36 26 12. Český Brod 19   6 2 2 9 26:22 24 13. Slatiňany 19   7 0 3 9 29:40 24 14. Náchod 19   6 1 1 11 22:44 21 15. Turnov 19   3 1 3 12 14:44 14 Michal Bogáň michal@trutnovinky.cz foto: Miloš Šálek