Trutnov doma body nerozdává, porazil i Letňany

Trutnovští hokejisté v utkání velmi brzy prohrávali. Už ve třetí minutě překonal Jeschkeho z dorážky Honetschläger. „Prvních patnáct minut nám hra vůbec nešla, nevím proč. Ale když jsme pak vstřelili první gól, náš výkon se zlepšil,“ řekl obránce Pavel Fedulov. V 17. minutě ještě Martinec orazítkoval horní tyčku, ale za půl minuty už vyrovnal Tomáš Půlpán.Vzápětí dostal trest ve hře hostující kapitán Koryta, který zasáhl do hlavy Suka, pro kterého zápas také skončil. Místo něj se do obrany posunul Malík, jehož místo ve třetím útoku zaplnil Chytráček. Malík se však později také zranil a místo něj do hry naskočil Vacek. Pětiminutovou přesilovku domácí nevyužili, když navíc dvě minuty hráli 5 na 3, protože hostující Kučera dostal trest za zdržování hry. „Je to škoda, že nám přesilovky moc nejdou, hrajeme jich hodně, ale nedáváme vůbec góly. Máme tam velké rezervy a musíme na tom zapracovat,“ poznamenal Pavel Fedulov. Ruský hokejista, jenž působil i v A-týmu CSKA Moskva, ve 26. minutě ovšem přeci jen strhl vedení na domácí stranu, kdy skóroval po Svobodově střele a dorážce Zahradníka. Stav 2:1 vydržel ale jen chvíli. Vyloučení Váchy sice hosté nepotrestali, ale jakmile se domácí bek vrátil na led, Jeschke kapituloval po střele Švarce. Trutnovská odpověď však byla také poměrně rychlá. Ve 33. minutě se do zakončení dostali všichni tři členové prvního útoku. Aleše Půlpána a Jana Koláře ještě vychytal gólman Pírs, za to Jakub Martinec už měl před sebou odkrytou branku - 3:2. Tento výsledek pak zůstal až do konce utkání, přestože hosté ve třetí třetině disponovali slušnou ofenzivou. „To je normální situace, když jeden tým vede a druhý prohrává. My jsme čekali, že přidáme pojistku z protiútoků, ale to bohužel nedopadlo,“ pravil 29letý Fedulov, a proto vyzdvihl výkon gólmana Jeschkeho, díky němuž domácí těsné vítězství uhájili. „Opět výborný výkon.“ Letňany přitom v minulém kole rozstřílely Vrchlabí 8:1. „Je to mladý tým. Když se jim daří, tak už ten zápas nepustí, což předvedli právě s Vrchlabím. Myslím, že nám hodně pomohlo, jak jsme se na ně včera na tréninku připravili,“ dodal Pavel Fedulov. Draci v sobotu potvrdili, že na trutnovském stadionu jsou silní. Zvítězili v pátém domácím utkání v řadě, nestačili jen na začátku sezony na Sokolov. „Venku jsme ale jako jeden z nejhorších týmů, tam musíme přidat,“ uzavřel ruský obránce. Další výsledky: Vrchlabí - Most 7:3 (2:2, 1:1, 4:0) Řisuty - Dvůr Králové 4:1 (0:0, 2:1, 2:0) Děčín - Sokolov 3:6 Kobra Praha - Jablonec 1:3 1. Jablonec 13   11 0 0 2 61:30 33 2. Děčín 14   9 0 1 4 65:44 28 3. Sokolov 14   8 1 0 5 57:51 26 4. Vrchlabí 14   8 0 1 5 61:59 25 5. Kobra Praha 14   6 1 2 5 68:60 22 6. Trutnov 13   6 1 0 6 39:38 20 7. Bílina 12   6 0 1 5 52:54 19 8. Dvůr Králové 14   5 0 0 9 46:61 15 9. Řisuty 13   3 2 0 8 42:60 13 10. Most 13   3 1 0 9 47:67 11 11. Letňany 14   3 0 1 10 51:65 10 Program 16. kola: Most - Trutnov (středa 8. 11., 18:00, hraje se ve Slaném), Jablonec - Vrchlabí, Dvůr Králové - Bílina, Sokolov - Řisuty, Letňany -Děčín Michal Bogáň michal@trutnovinky.cz foto: Miloš Šálek