Trutnov si pohár proti Hradci nezahraje, nestačil na Slatiňany

„Vzhledem k tomu, jak jsme sestavu horko těžko dávali dohromady, odehráli jsme dobré utkání,“ řekl i přes vyřazení z poháru trutnovský kouč Miloš Dvořák.Hostům chyběli Makovský a Turner, kteří jsou na dovolené, z pracovních důvodů Kovář. V útoku už nevyčníval Kejzlar, jenž po loňské sezoně opustil divizní fotbal a vrátil se do Úpice. K dispozici nebyla ani jediná letní posila - obránce Petr Zieris.Devětadvacetiletý odchovanec trutnovského klubu se po letech strávených v Hradci, Slavii, Liberci a Varnsdorfu rozhodl pro návrat. V přípravném utkání s dorostem Mladé Boleslavi U19 si však natáhl úpon. „Tento týden by už ale měl začít s tréninkem, tak uvidíme, jestli stihne start divize,“ povídal trenér Dvořák.Kdo začátek sezony určitě nestihne a vynechá i celou podzimní část, je kapitán Marks. Ten po operaci kolene začíná teprve pomalu trénovat. Po zranění se do sestavy vrací Macek a ze Starých Buků přišel zpět po jarním „hostování“ Vyhnánek.V přípravě zkoušel Trutnov nejlepšího střelce krajského přeboru Milana Tomšíka z Vrchlabí. „Jeho přestup ale zhatil problém s dojížděním, kvůli kterému ztroskotal i příchod jednoho hráče z Hradce,“ vysvětloval Miloš Dvořák.V pohárovém utkání tak dostaly příležitost „mladé pušky“ a dle mínění trenéra nezklamaly. Naopak. „Vašek Dvořák a Jarda Balcar mě velice mile překvapili,“ ocenil výkon hráčů ročníků 2000 resp. 1999. Stejně jako dvaačtyřicetiletého hrajícího asistenta Hejny, který coby bývalý útočník musel naskočit ve Slatiňanech na pozici stopera. „Myslím, že se s tím srovnal dobře,“ poznamenal Dvořák. Trutnovu vyšel vstup do zápasu a už v 5. minutě otevřel skóre povedenou střelou ze střední vzdálenosti Matějka. Hosté ale vedení rychle ztratili. Nejdříve v 9. minutě propadli při centru a vyrovnal Václavek. A pak došlo v 17. minutě ke kontaktu hráčů v trutnovské šestnáctce a rozhodčí Janíček ve prospěch domácího celku nařídil penaltu, ze které Koudelka nezaváhal - 2:1. Za Trutnov mohl do přestávky vyrovnat Zezula, ale jedinou hostující šanci nevyužil. „Šance ale neměli ani domácí, hrál fotbal od vápna k vápnu. Ve druhém poločase jsme byli malinko více na míči, ovšem nedokázali jsme se dostat do zakončení,“ uvedl Miloš Dvořák, proč nakonec postup slavil domácí tým. Divizní sezona začne fotbalistů MFK následující sobotu na hřišti Českého Brodu, v domácí premiéře pak za týden nastoupí proti Náchodu. Podzimní derby se Dvorem Králové je na programu 20. října v Trutnově. Další výsledky účastníků Divize C: Dvůr Králové - Český Brod 2:0. Góly: 61. Hruška, 80. Mertlík Přepeře - Zbuzany 2:0 Libiš - Čáslav 0:2 Náchod - Mšeno/Jablonec 2:1 Turnov - Nymburk 2:0 Lanškroun - Olympia HK/Kratonohy 2:1 Horky nad Jizerou - Motorlet Praha 4:2 Vysoké Mýto - Kolín 3:2 Michal Bogáň michal@trutnovinky.cz foto: Jiří Petr