Trutnov uspěl v jarní premiéře, góly stříleli Tobiáš a Matějka

V kádru Trutnova se přes zimu odehrálo tradičně jen pár změn. Asi tou nejvýznamnější byl odchod levonohého záložníka Josefa Zezuly. Po dvacetiletém hráči zatoužil druholigový Varnsdorf, který s ním podepsal profesionální smlouvu. Jako náhradu za něj si vedení klubu přivedlo z Jaroměře o rok staršího Martina Knapa. Staronovou tváří v týmu je útočník Martin Kejzlar, který si tedy do Trutnova ještě jednou odskočil z Úpice.Do úvodního jarního utkání nezasáhl Vladimír Marks, který se sice po operaci přetrženého křížového vazu už plnohodnotně zapojil do přípravy, odjezdil i celé soustředění, ale pak ho v koleni začalo zase něco bolet. Následné vyšetření ukázalo, že se mu udělala na čéšce bulka a trutnovského kapitána čeká menší operativní zákrok. Tomu se zřejmě nevyhne ani Jaroslav Balcar, který si v přípravě proti Polákům poranil kolenní vazy a má před sebou vyšetření na magnetické rezonanci.V brance chyběl také gólman Jan Šťastný, který se ovšem mezi tyče brzy vrátí. Momentálně je však v karanténě kvůli spalničkám. Proti Českému Brodu tak střežil branku Lukáš Birka. Loňský dorostenec v týmu trenéra Miloše Dvořáka už rok trénuje, ale chytá většinou za béčko. „Celý týden jsme ho na to připravovali a myslím, že zápas zvládl. Je pravda, že tolik zákroků neměl, ale tu nulu má,“ uvedl kouč.V Českém Brodu na začátku sezony inkasoval Trutnov pětigólový debakl, domácí odveta měla ale zcela jiný scénář.„Začátek utkání byl typický pro první mistrák. My jsme se dvacet minut spíše hledali a soupeř byl lepší na míči. Pak jsme ale přidali trošku na agresivitě, začali soupeře dostupovat a tím jsme získávali půdu pod nohama. Akorát ve finální fázi jsme byli slabí,“ poznamenal trenér Dvořák k průběhu utkání. Nebezpečí ze strany hostů přicházelo v první půli jen po centrech z křídel do šestnáctky, ale žádná situace nebyla tak vážná. Trutnovští fotbalisté zahrozili z přímého kopu Holubcem, pak ještě z velké dálky napřáhl Zieris a takový největší „závar“ v hostujícím vápně se zrodil ve 40. minutě po rohovém kopu, ale míč se k trutnovským kopačkách neodrážel ideálně. „O poločase jsme si řekli, že musíme pokračovat v tom trendu, co jsme skončili a myslím si, že to na soupeře platilo. Z naší hry vyplynuly šance a zaplaťpánbůh jsme je proměnili,“ pronesl Miloš Dvořák a dodal, že hovořil také o tom, že to bude utkání o jedné brance, což také nakonec bylo. Ta druhá totiž přišla až v úplném závěru. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 53. minutě po rohovém kopu Holubce. Hostující obrana sice míč odvrátila, ale Kovář ho poslal zpět do vápna, Makovský pak namířil přízemní centr do malého vápna, kde se do rybičky položil Tobiáš a domácí šli do vedení. Hosté tím byli donuceni být aktivnější, ale žádnou velkou šanci si nevytvořili. Na 2:0 ale zvýšili domácí až v nastavení, když chvíli předtím ještě běžel sám na prázdnou bránu (!) Kovář. Z hranice šestnáctky však vystřelil po zemi vedle. „Kdyby pak náhodou hosté z brejku vyrovnali, tak by asi na stadion musela přijet záchranka,“ usmál se trenér Dvořák. Domácí ale útok soupeře odvrátili, Matějka si obhodil obránce a sólo přes půl hřiště zakončil přesnou střelou podél gólmana. A bylo definitivně rozhodnuto. „Doufám, že se nám na jaře podaří brzy vyplout do nějakých klidnějších vod. I když teď jsme třeba šestí, ale tabulka je vyrovnaná směrem nahoru i dolu,“ sdělil pak ještě Miloš Dvořák k jarním ambicím svého týmu. Další výsledky: Kolín - Dvůr Králové 0:0, na penalty 3:5 Přepeře - Turnov 3:0 Vysoké Mýto - Náchod 0:2 Čáslav - Horky 2:2, na penalty 5:6 Pardubice - Velké Hamry 5:1 Benátky - Slatiňany hraje se zítra 1. Čáslav 15   5 7 1 2 28:16 30 2. Mšeno-Jablonec 14   9 0 1 4 38:16 28 3. Přepeře 15   8 1 2 4 30:21 28 4. Pardubice B 15   7 2 2 4 23:13 27 5. Benátky 14   7 1 2 4 23:17 25 6. Trutnov 15   6 2 2 5 30:28 24 7. Vysoké Mýto 15   5 2 4 4 22:17 23 8. Velké Hamry 15   5 3 2 5 24:26 23 9. Horky 15   5 2 3 5 21:21 22 10. Dvůr Králové 15   5 2 2 6 17:19 21 11. Český Brod 15   5 2 1 7 24:18 20 12. Kolín 15   3 4 2 6 13:20 19 13. Náchod 15   5 1 1 8 14:33 18 14. Slatiňany 14   4 0 3 7 22:35 15 15. Turnov 15   2 1 2 10 8:37 10 Michal Bogáň michal@trutnovinky.cz foto: Jiří Petr