Úpická Sparta vládne Krkonošské lize ÚBS, slaví už šestý titul

Program závěrečných bojů o letošní umístění zahájilo na gymplu utkání o třetí místo mezi OTF a Fan´s Trutnov. OTF vstoupil do utkání lépe, ale Fan´s se v polovině první čtvrtiny rozehrál a začal proměňovat své šance. Dobrá obrana a snadné body z rychlých protiútoků pak udržovaly fanoušky ve vedení, které uhájili až do konce a obsadili třetí místo. utkání o 3. místo: OTF - Fan´s Trutnov 45:64 (10:18, 13:18, 11:17, 11:11). Nejvíce bodů: Freisler a Nežádal 10 - Kraus 16, Vlášek 13, Páv 12. Osobní chyby: 14:17. Trojky: 2:6 (Urbanec 2 - Kraus 2 ,Kužel 2, Kyncl, Vlášek). Trestné hody: 18/13 - 10/4. Finálové obsazení bylo již pátým rokem za sebou stejné. V roce 2015 vyhrála Sparta Úpice o sedm bodů, v dalších dvou letech slavily Irský Vydle po výhrách o jeden respektive dva body. A loni slavili opět Úpičtí, kteří zvítězili 86:82. Letošní finále skončilo nejvýraznějším rozdílem ve skóre. Po celé utkání byla ve vedení úpická Sparta. Rozhodující náskok se zrodil v prvních dvou minutách druhé čtvrtiny, kdy Úpičtí odskočili o deset bodů a mírné vedení hájili po celý zbytek utkání. Po výhře 71:58 tak slavili již šestý titul a stali se nejúspěšnějším týmem historie. Na dalších místech v počtu triumfů jsou Ambara Trutnov s pěti a Irský Vydle se čtyřmi prvenstvími. finále: Irský Vydle - BC Sparta Úpice 58:71 (11:14, 15:22, 16:18, 16:17). Body: Plašil 16, Potoček 11 - Chvojka 16, Kejzlar 15, Selinger 14. Osobní chyby: 24:22. 5 osobních chyb: 1:0 (Paulík). Trojky: 4:3 (Slezák 2, Potoček, Smutný - Chvojka 2, M. Klučka). Trestné hody: 24/10 - 23/12. Na slavnostním vyhlášení výsledků byli také ocenění nejlepší trojkař soutěže Martin Kužel (Fan´s Trutnov), nejlepší střelec trestných hodů Martin Kejzlar (Sparta Úpice) a nejlepší střelec podle průměru bodů na zápas Jan Krejčí (Irský Vydle). nejlepší střelec: 20,00 - Jan Krejčí (Vydle) 160 bodů / 8 zápasů 19,13 - Martin Kejzlar (Úpice) 153/8 18,50 - Martin Chvojka (Úpice) 111/6 trojkaři: 16 - Martin Kužel (Fan´s) 14 - Michal Slezák (Úpice) 13 - Martin Klučka (Vydle), Radek Kraus (Fan´s) střelci TH: 68,89 % (45/31) - Kejzlar (Úpice) 67,50 % (40/27) - Vlášek (Fan´s) Nejúspěšnějším střelcem v šestadvacetileté historii soutěže je Martin Kezlar 3424 bodů a dále Pavel Kuřitka (3377), Břetislav Páv (3341), Martin Vlášek (3268) a Petr Provazník (3187). Tabulce trojkařů pak vládne Martin Vlášek s 398 úspěšnými pokusy před Petrem Provazníkem (393), Pavlem Noskem (330) a Jiřím Pleskotem (301). (irma, bog) redakce@trutnovinky.cz foto: Miloš Šálek