V Chrastavě se zrodila trutnovská výhra až po penaltách

Trutnovským mančaftem se v týdnu prohnala nějaká viróza, která způsobila, že na zápas neodjeli Macek, Pavel Matějka a Čech. Celý týden marodil brankář Šťastný a fit nebyli ani Mařas a Turner, kteří se v Chrastavě mezi sebou prostřídali. Do obrany kouč Miloš Dvořák povolal z béčka Ficnera a v sestavě se poprvé objevil také navrátivší se „Angličan“ Jakub Matějka.„Trošku jsme to lepili, a tak zaplaťpánbůh za to, jak jsme utkání zvládli. I když zrovna v tomto zápase jsme měli hodně gólových situací a dalo se vyhrát,“ byl trenér Dvořák na jednu stranu spokojený s výkonem a na druhou stranu trošku litoval, že jeho tým za stavu 1:2 nepřidal třetí branku, která by soupeře zlomila. „První poločas byl vcelku vyrovnaný, možná bych řekl, že jsme po zásluze vedli. Ve druhém poločase vsadili domácí všechno na to, aby vyrovnali. My jsme chodili do otevřené obrany, měli jsme spoustu zajímavých přečíslení, bohužel jsme to nedokázali potvrdit brankou,“ hodnotil střetnutí Miloš Dvořák. Hosté dotahovali jednobrankové manko od 17. minuty, kdy centr Beneše trefil přímo z voleje Suk - 0:1. Vyrovnání zařídil v 27. minutě Zezula, jehož přihrávku před branku si ve skluzu srazil do vlastní sítě Melichar - 1:1. Vedení na stranu Trutnova strhl v závěru úvodní půle Jakub Matějka. Skákavá střela před gólmanem Zoulem trošku „zaplavala“ a k překvapení všech skončila za jeho zády - 1:2. Slabší moment si ovšem ve druhém poločase vybral i brankář Šťastný. Padající centr Štajnera nedokázal udržet v rukavicích, což potrestal Kouba dvacet minut před koncem vyrovnáním na 2:2. „Možná tu situaci Honza mohl vyřešit malinko jinak, ale na druhou stranu nás v určité fázi zápasu zase podržel,“ poznamenal kouč Dvořák. Trutnovský brankář pak zářil v penaltovém rozstřelu, kdy hned v první sérii vychytal Radzinevičiuse. Ještě před ním proměnil Holubec. Ve druhé sérii naopak neuspěl hostující Tobiáš a domácí Čuřík se štěstím vyrovnal na 1:1, když Šťastný si na míč sáhl. Také třetí série nezačala pro Trutnov dobře, protože střelu Zezuly doprostřed vykopl nohama Zoul. Naštěstí pro hosty Rozmajzl netrefil branku. Se stavem 1:1 pohnul až ve čtvrté sérii suverénní střelou Kejzlar, ale po něm se podobným zakončením prezentoval exligista Štajner - 2:2. V páté sérii poslal parádně míč pod břevno Marks. Domácí Beneš musel dát. Brankář Šťastný však vystihl stranu, střelu vyrazil a hosté mohli slavit dvoubodový zisk. V příštím kole hráči MFK vyzvou na domácím stadionu Turnov. Další výsledky: Dvůr Králové - Čáslav 0:0, na penalty 4:5 Zbuzany - Pardubice B 5:0 Letohrad - Kratonohy 1:1, na penalty 8:7 Vysoké Mýto - Živanice 1:2 Admira Praha - Brandýs 1:0 Kolín - Vykáň 1:1, na penalty 4:5 Turnov - Mšeno-Jablonec 0:3 1. Živanice 8 7 0 1 0 17:8 22 2. Kratonohy 8 3 3 2 0 18:12 17 3. Admira Praha 8 5 0 1 2 18:14 16 4. Mšeno-Jablonec 8 5 0 0 3 28:17 14 5. Zbuzany 8 4 1 0 3 13:11 14 6. Kolín 8 3 1 2 1 22:16 13 7. Chrastava 8 3 1 1 3 13:11 12 8. Vysoké Mýto 8 3 1 1 3 13:13 12 9. Pardubice B 8 3 1 0 4 13:16 11 10. Vykáň 8 3 0 1 4 17:18 10 11. Brandýs 8 3 0 1 5 13:16 10 12. Trutnov 8 2 2 0 4 12:19 10 13. Čáslav 8 2 1 1 4 11:17 9 14. Turnov 8 2 0 2 4 15:19 8 15. Letohrad 8 1 2 0 5 9:20 7 16. Dvůr Králové 8 1 0 1 6 8:16 4 Michal Bogáňmichal@trutnovinky.czfoto: Jan Bartoš