Vrchlabské přesilovky obrátily derby, které nakonec rozhodl vlastní gól

Ve skvělé atmosféře začalo derby oťukávací desetiminutovkou, po které přišla šance domácího Tomáše Půlpána. Toho do výborné pozice zadovkou uvolnil Zahradník, ale trutnovský útočník se teprve zastřeloval a netrefil. V 16. minutě si už počínal lépe. Nebýt ale naprosto dokonalého pasu Bezděka křížem přes střední pásmo, do samostatného úniku by se nikdy nedostal. V zakončení si Abraháma roztáhl a puk mu šoupnul mezi betony - 1:0.Hosté srovnali skóre za necelé dvě minuty - první využitou přesilovkou. Nikovu střelu od modré čáry před Jeschkem tečoval jeden z jeho spoluhráčů a úvodní třetina tak skončila 1:1. I proto, že nájezd trutnovského Svobody zůstal nevyužit. Zkoušel to jako Půlpán mezi nohy, kotouč po zákroku Abraháma chvíli poskakoval před brankovou čárou, než ho obránce odpálil pryč.Na začátku druhé části domácí dohrávali přesilovku a Váchova střela zazvonila na tyč. Pak měli Draci další početní výhodu, ve které nepolapitelný Svoboda předložil puk Poulovi, ovšem ten v čisté gólovce minul. V této přesilovce ale domácí přeci jen skórovali. Kastner ukázal dobrý tah na branku, puk se pak odrazil od nohy vrchlabského hráče a betonu brankáře tak, že dojíždějící Tomáš Půlpán ho jen dorazil za čáru - 2:1. Trutnovští měli více ze hry a odskočili do dvougólového vedení. Na svědomí to měl Poul. Možná ani on sám nevěřil, že když ve 33. minutě ve středním pásmu nabral rychlost a vypustil svůj projektil, ještě dobré dva metry před modrou čárou, že z toho bude gól. A byl a jaký! I když gól z takové dálky jde vždycky za brankářem. Stav 3:1 a domácí byli na koni. Jedním hitem to potvrdil i Voženílek, který špatně zavřenými dvířky poslal na výlet mimo plochu Mikšovského. Jenže za chvíli byla nálada v obou táborech úplně jiná. Ve 39. minutě, kdy na trestné lavici seděl Poul, dostal Bláha kotouč mezi kruhy a vypálil tak prudce a přesně pod horní tyčku, že Jeschkeho odsoudil jen do role zkoprnělého pozorovatele 3:2. Třicet osm vteřin poté se na ledě objevilo šest (možná i sedm) domácích hokejistů a hosté hráli znovu přesilovku. A znovu trestali. Sedmnáct sekund před koncem třetiny. Domácí ale spílali rozhodčímu. Po závaru v brankovišti to vypadalo, že Jeschke už puk drží pod svojí výstrojí, ale Urban ho ještě došťouchl za čáru - 3:3. A tak se začínalo od začátku. Nerozhodný stav ovšem vydržel jen chvíli. Vrchlabáci po dvou a půl minutách třetí třetiny dokonali velký obrat. S trutnovským přičiněním. Střela beka Havránka od modré čáry neměla gólové parametry, navíc před brankou nebyl žádný z vrchlabských hokejistů, a puk přesto skončil síti. Hůl do Havránkova pokusu totiž vložil nešťastník Kastner a Jeschke byl v pohybu na druhou stranu - 3:4. Drakům pak nelze upřít snahu o vyrovnání, ale třeba přesilovky jim vůbec nešly, což dokumentovala hlavně ta 4 na 3. Minutu před koncem odvolali brankáře, zkoušeli to v šesti, ale také marně. No a tak se „musel“ nechat vyloučit Bezděk, aby Trutnov málem vyrovnal v oslabení. Zbývalo deset vteřin do konce třetiny, vhazovalo se po pravé ruce Jeschkeho. Puk se šťastně dostal na hokejku Fedulova, ten si všiml sprintujícího Aleše Půlpána a trutnovský útočník jel rázem sám na Abraháma. Jako zakončení zvolil střelu mezi betony, ale na tu byl vrchlabský strážce připravený. A za pár vteřin už byl zasypaný slavícími spoluhráči. I druhý vzájemný souboj Trutnova a Vrchlabí v letošní sezoně tak skončil vítězstvím hostujícího mužstva. Ve Vrchlabí zvítězil Trutnov 4:3 po prodloužení. V DD Elektromont aréně se také 3. ledna odehraje další pokračování této krkonošské partie. Názory trenérů Aleš Půlpán st. (Trutnov): „Za stavu 3:1 přišly hloupé fauly, neukázněnost na střídačce při střídání a to nás stálo vyrovnání na 3:3. Upozorňovali jsme na to, že Vrchlabí má výborně sehrané přesilovky, na tréninku jsme se na to připravovali, ale bohužel. První inkasovaný gól byl smolný a ten čtvrtý jsme si dali sami, ale to se stává. Vrchlabí se pak zatáhlo a hrálo to, co potřebovalo. My jsme všechno vložili do útoku s tím, že budeme hrát až do konce. A opravdu tři sekundy před koncem jsme jeli sami na bránu, ale bohužel to tam nespadlo. To je prostě sport. Minulý týden jsme tady vyhráli s Jabloncem a byli jsme šťastní. Dnes jsme smutní. Soupeři samozřejmě gratuluji k vítězství, je škoda, že se chytili zrovna na nás, ale my jim to letos určitě ještě vrátíme. Za celý tým bych chtěl poděkovat fanouškům. Moc si vážíme vaší přízně, jak nám projevujete důvěru a podporu. Jste nejlepší ve druhé lize a mrzí nás, že jsme vám dnes nedali vítězství. Ve středu máme volno, tak se pořádně připravíme na sobotu na Děčín a pokusíme se tam bodovat, i když je to mančaft, který se pohybuje od začátku sezony na čele.“ Petr Hlaváč (Vrchlabí): „Pro nás je to velmi povzbudivé vítězství, které by nás mohlo nakopnout. Věřím, že jsme to dnes trošku zlomili a půjde to. Stále sice máme nějaké problémy, ale tentokrát jsme zápas odmakali. Bylo to vyrovnané utkání, a přestože jsme prohrávali, nehráli jsme špatně. Dali jsme si jeden vlastní gól a pak Martin Abrahám dostal gól skoro od červené čáry. Vyšly nám ale perfektně přesilovky, které nás postavily na nohy. Ve třetí třetině nás podržel gólman a štěstí se přiklonilo k nám. Pro změnu domácí si dali vlastní gól a Martin chytil i ten rozhodující nájezd. Zápas se na naši stranu ale otočil jen proto, že jsme bojovali. Kdybychom to tady odchodili, tak dostaneme osm a nic se k nám neotočí. Takhle musíme bojovat i dál, než se dáme do plné sestavy. Každý zápas se snažit takhle urvat. Jsou mančafty, které jsou v současné době nad naše síly, ale bojovností s nimi můžeme něco uhrát.“ Další výsledky:Dvůr Králové - Letňany 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)Řisuty - Jablonec 1:8Děčín - Kobra Praha 2:5Bílina - Most 6:3 1. Jablonec 17   13 0 1 3 79:42 40 2. Děčín 18   12 0 1 5 84:55 37 3. Sokolov 17   11 1 0 5 77:58 35 4. Kobra Praha 17   9 1 2 5 85:66 31 5. Vrchlabí 17   9 0 1 7 70:73 28 6. Trutnov 17   6 3 0 8 54:55 24 7. Bílina 16   6 0 1 8 62:75 20 8. Letňany 18   6 0 1 11 65:79 19 9. Dvůr Králové 17   6 0 0 11 59:73 18 10. Most 17   4 1 1 10 57:81 16 11. Řisuty 17   3 2 0 12 49:84 13 Michal Bogáňmichal@trutnovinky.czfoto: Jan Bartoš