EUROKLÍČE pomáhají lidem se sníženou schopností pohybu

Cílem mezinárodního projektu EUROKLÍČ je zajistit osobám se sníženou schopností pohybu důstojnou a rychlou dostupnost veřejných sociálních a technických kompenzačních zařízení (např. výtahů, svislých a schodišťových plošin apod.). EUROKLÍČ lze použít v řadě zemí Evropy, v ČR je osazeno již více než 550 míst (např. na úřadech, nádražích, čerpacích stanicích, v obchodních centrech apod.).

 

Aby občané i návštěvníci města mohli využívat EUROKLÍČE ještě ve větším rozsahu, jsou nyní mapovány veřejné budovy v Trutnově i další objekty, které by mohly být osazeny jednotným EUROZÁMKEM. K mapování míst vhodných k instalaci EUROZÁMKŮ byli vyzváni členové Pracovní skupiny pro Trutnov bez překážek a lidé s handicapem.

 

V Trutnově si občané mohou EUROKLÍČE vyzvednout na pracovišti Centra pro integraci osob se zdravotním postižením, o.p.s., Horská 5/1, Trutnov, 541 01, e-mail: trutnov@czphk_cz, tel.: 499 813 032.

 

Zapojením do projektu EUROKLÍČ město Trutnov naplňuje opatření v rámci priority Bezbariérovost, která je nedílnou součástí Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb města Trutnova 2018 – 2020.

 

Více o projektu EUROKLÍČ na http://www.eurokeycz.com/.

Nahoru


uffo-program.gif
 webove-kamery.gif

 

banner-app-f.jpg