Swidnický Gryf 2015 vyzdvihl společnosti GRUND, ZPA Smart Energy a JUTA. Ocenil také mnohaleté úsilí starosty Trutnova o dokončení dálničního propojení R11-S3.

Každoroční prestižní soutěž pro podnikatele v polské Swidnici a jejím okolí vyvrcholila v pátek 18. září 2015 slavnostním večerem ve swidnickém divadle, při němž byly opět vyhlášeni ti nejlepší v několika kategoriích.


link_vrch.jpg

Akce byla poslední aktivitou zařazenou do projektu „Města Trutnov a Świdnica podporují podnikání“,  reg. č. CZ.3.22/2.1.00/13.03921, kterou realizovala polská strana. Trutnov svou část projektu dokončil už dříve, červnovou exkurzí trutnovských podnikatelů v několika swidnických firmách. 

Ivan Adamec, starosta města Trutnova a poslanec Parlamentu České republiky
s poslankyní Sejmu Polské republiky Monikou Wielichovskou před zahájením večera

Gryf 2015_05.jpg

Gryf 2015_04.jpg

V bohatém programu už jedenáctého galavečera Swidnického Gryfa došlo i na představení tří významných společností z Trutnovska, které byly nominovány na ocenění v kategorii „Nejlepší firma příhraničí“. Společnost GRUND a. s. reprezentoval na slavnosti Ing. Jiří Grund s manželkou Gražynou Grundovou, společnost ZPA Smart Energy, a. s. zastupovali generální ředitel Ing. Zdeněk Stuchlík, technický ředitel Ing. Aleš Mikula a finanční ředitel Ing. Petr Přívratský a za společnost JUTA a. s. přijel do Swidnice Ing. Radek Lanč, ředitel jednoho ze závodů. Skleněnou plastiku Gryfa si domů odvezli manželé Grundovi. Pořadatelé ocenili úspěšnost a rozvoj firmy a v neposlední řadě i to, že společnost dlouhodobě poskytuje pracovní příležitosti i zaměstnancům z Polska. 

 Gryf 2015_01.jpg

Cenu pro významnou osobnost příhraničí převzal na galavečeru starosta Trutnova a poslanec PS PČR Ivan Adamec, a to zejména za mnohaleté osobní úsilí a přínos pro dobudování rychlostní komunikace R11 k hranicím s Polskem a její napojení na rychlostní komunikaci S3, jako nezbytné podmínky pro další rozvoj regionů na obou stranách hranice. 

Gryf 2015_02.jpg

Gryf 2015_03.jpg


Základní informace o společnostech nominovaných na cenu "Nejlepší firma příhraničí":

GRUND a. s.

Firma GRUND a.s. vyrábí předložky do koupelny již od roku 1990 a je světovou špičkou v této oblasti. Jako jedna z mála českých (nejen) textilních firem si nejen udržela textilní výrobu navzdory levnému asijskému importu, ale expandovala do Německa a stala se jedním z největších dodavatelů. Firma vyrábí a dodává kvalitní koupelnové předložky, protiskluzové podložky, sprchové závěsy a koupelnové doplňky. Předložky pro firmu navrhla módní návrhářka Blanka Matragi i mnoho dalších slavných návrhářů.
www.grund.cz

ZPA Smart Energy a. s.

ZPA Smart Energy a. s. je největší český výrobce elektroměrů, hromadného dálkového ovládání a moderních měřících systémů. Opírá se o dlouhodobé zkušenosti, neboť vznikla již v roce 1958, a aplikuje moderní poznatky – ve vývojových pracovištích pracuje téměř třetina kmenových zaměstnanců. Společnost sídlí ve východních Čechách v Trutnově, kde koncentruje významnou část svých výrobních kapacit. Další pracoviště a pobočky jsou v Praze, Berlíně, Prištině a Sofii.

Na českém trhu společnost zaujímá výsadní postavení. Vedle domácího trhu se jí však také podařilo proniknout na ty zahraniční - ať už na rozvíjející se trhy střední a východní Evropy a Balkánu (např. Polsko, Slovensko, Litva, Kosovo, Bulharsko či Makedonie), tak i do zemí západní Evropy (Německo, Švýcarsko, Holandsko, apod.).
www.zpa.cz

JUTA a. s.

JUTA a. s. je výrobcem širokého sortimentu produktů pro stavebnictví a zemědělství, obalových materiálů a materiálů pro technické účely. Více než 80 % produkce je vyváženo do zemí celého světa a roční obrat převyšuje částku 5 mld. Kč. Historie podniku sahá do druhé poloviny 19. století, kdy továrny v soukromém vlastnictví vyráběly příze, tkaniny, pytle, vázací motouzy a lana z přírodních materiálů.
JUTA a. s. je vedoucím českým výrobcem širokého sortimentu polypropylenových a polyetylenových tkanin, velkoobjemových vaků, podstřešních fólií, hydroizolačních fólií, rašlových pytlů a netkaných textilií. Ředitelství společnosti je situováno ve východních Čechách, ve Dvoře Králové nad Labem. 

Společnost má 14 výrobních závodů a zaměstnává 2000 pracovníků; JUTA a. s. tedy představuje předního zaměstnavatele v regionu. Neméně významný je i počet českých subdodavatelů, kterým JUTA a. s. zajišťuje důležité objemy zakázek a tím příznivě ovlivňuje i existenci dalších pracovních míst. Firma se značnou měrou podílí na celkovém exportu českého průmyslu a vyváží 82 % z celkového objemu prodeje – v hodnotovém vyjádření to představuje 4,1 mld. Kč v exportním objemu. JUTA je proto považována za velmi úspěšnou českou společnost se silným a dynamickým vrcholovým managementem, s bezchybnou platební morálkou a klientelou zákazníků zejména z vyspělých států EU.
www.juta.cz

logo mtspp-a.jpg

O projektu Města Trutnov a Swidnica podporují podnikání čtěte také zde:

https://www.trutnov.cz/mesto-trutnov/ekonomicky-vyznam-cestovniho-ruchu-roste
https://www.trutnov.cz/mesto-trutnov/trutnovsti-podnikatele-se-inspirovali-v-polsku
https://www.trutnov.cz/mesto-trutnov/trutnov-ocenil-nejlepsi-firmy
https://www.trutnov.cz/mesto-trutnov/krkonossky-veletrh-jiz-popate-v-trutnove
https://www.trutnov.cz/mesto-trutnov/cesti-i-polsti-podnikatele-fandi-obnovitelnym-zdrojum
https://www.trutnov.cz/mesto-trutnov/propojeni-ceska-a-polska-je-prioritou
https://www.trutnov.cz/mesto-trutnov/trutnov-podpori-cesko-polske-podnikatelske-vazby
https://www.trutnov.cz/organizace-instituce/exkurze-u-polskych-podnikatelu-uzavrela-projekt-mesta

 

Nahoru


uffo-program.gif
 webove-kamery.gif

 

baner-dolce.jpg