Na obsah stránky

 

Trutnov má nový nástroj nejen pro krizovou komunikaci

Mobilní Rozhlas

Město Trutnov se zařadilo po bok více než 1200 českých samospráv a zavedlo nový komunikační nástroj Mobilní Rozhlas. Ten umožňuje zasílat občanům informace o dění ve městě a na městském úřadě e-mailem, formou SMS zpráv nebo notifikacemi na mobilním telefonu.

Město Trutnov spustilo službu Mobilní Rozhlas. Jejím prostřednictvím chce trutnovská radnice informovat své občany o aktuálním dění pomocí několika komunikačních kanálů. „Naši občané mohou získávat informace e-mailem nebo pomocí aplikace pro chytré telefony. V případě krizové komunikace využijeme také zasílání SMS zpráv,“ vysvětluje Ivan Adamec starosta města Trutnova. Mobilní Rozhlas tak nahradí do loňského roku používanou aplikaci Můj Trutnov.

Nová služba je určena všem občanům Trutnova, kteří chtějí mít přehled o aktuálním dění, budou dostávat např. informace z úřadu, o povodňovém nebezpečí, upozornění na odstávky vody či výpadky elektrické energie či plynu, na uzavírky silnic apod. Služba je naprosto zdarma, stačí se zaregistrovat do webové platformy nebo si stáhnout mobilní aplikaci.

1) Registrace do webové platformy ekosystému Mobilní Rozhlas:

  • Odevzdáním registračního letáku na městském úřadě - leták je k dispozici na inforecepci Městského úřadu Trutnov, v Radničních listech, v městské knihovně a v Turistickém informačním centru na Krakonošově náměstí. Důležité je podepsat souhlas se zpracováním osobních údajů.

2) Mobilní aplikace:

  • Mobilní aplikace Mobilní Rozhlas je k dispozici ke stažení jak pro Android (Google play), tak pro systém iOS (App Store).
  • Jak začít používat aplikaci Mobilní Rozhlas? Stačí stáhnout aplikaci do telefonu, otevřít ji a vybrat místo bydliště - Trutnov. Poté jen zadat své telefonní číslo, aby bylo možné kontakt přiřadit k aplikaci, a je hotovo.

Je určitě výhodné, zadat při registraci i adresu svého bydliště. Budeme totiž schopni cílit zasílání zpráv na konkrétní lokality nebo skupiny lidí. Pokud by v budoucnu došlo k podobné události, jako byly například srpnové bleskové povodně, umožní nám Mobilní Rozhlas informovat o aktuální situaci přesně tam, kde je to potřeba,“ říká Tomáš Eichler, místostarosta města Trutnova.

Hlášení závad

Přes Mobilní Rozhlas, jak webovou platformu, tak mobilní aplikaci, mohou občané posílat upozornění na opravy nebo jiné nedostatky, a to díky modulu Hlášení závad. Z webu i aplikace vede totiž přesměrování na mapové podklady od společnosti T-mapy, které město Trutnov používá. V současné době lze hlásit závady také přímo z webu města Trutnova www.trutnov.cz.

Covid report

Novinkou od Mobilního Rozhlasu je tzv. Covid report, který poskytuje přehledné a transparentní informace o výskytu COVID-19 v Trutnově dle dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR. „Každý den můžou naši občané snadno zjistit, jaký je aktuální počet nakažených COVID-19 a denní přírůstek, míru pozitivity, tedy podíl nemocných na počtu obyvatel, a tyto údaje může porovnat se samosprávami v blízkém okolí a také se stejně velkými samosprávami v kraji,“ dodává trutnovský starosta.

 

ikona souboruTZ - Trutnov má nový nástroj nejen pro krizovou komunikaci.pdf 

 

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov.cz


Vytvořeno 24.3.2021 | přečteno 2083x | dedkova
 

Sloupek 2

MěÚ Trutnov
Slovanské náměstí 165
541 01 Trutnov
tel : +420 499 803 111
fax: +420 499 803 103

podatelna@trutnov.cz
ID DS (3acbs2c)

IČO:
00278360
DIČ:CZ00278360
č.ú.:124601/0100
load