Dětské hřiště u UFFA se rozšíří

Nový povrch, doplněné herní prvky a mobiliář. Dětské hřiště u UFFA čeká významná rekonstrukce.

Technické služby Trutnov, s. r. o., ještě do konce letošního roku zrekonstruují a rozšíří dětské hřiště vedle společenského centra UFFO. „Půjde o kompletní výměnu gumové dopadové plochy a její rozšíření směrem k pěší zóně. Přidáme nové herní prvky, a to zabudovanou trampolínu, pružinovou houpačku a prolézačku ve tvaru rakety,“ popisuje změny Jakub Rosi, vedoucí střediska městského mobiliáře a dopravního značení TST. Dále přibude mobiliář v podobě laviček a odpadkového koše.

Rekonstrukce bude probíhat v době od 10.11. do 15.12. a z toho důvodu bude hřiště dočasně uzavřené. Právě kvůli jeho velké vytíženosti jsme úpravy naplánovali až na pozdní podzim,“ vysvětluje Jakub Rosi. Nejprve bude demontována stávající dopadová plocha, následovat bude příprava podkladu pro nový pryžový povrch, jeho položení dle grafického návrhu a betonáž kotevních patek. Na závěr je plánována instalace nových herních prvků a mobiliáře. Rozšíření a modernizace dětského hřiště vyjde na necelých 1,2 milionu korun.

V letošním roce už významnou rekonstrukcí prošlo dětské hřiště v ulici Oskara Nedbala za 1,25 milionu korun. „V Trutnově máme celkem 66 dětských hřišť. Postupně je všechny opravujeme a modernizujeme tak, aby vyhovovaly z hlediska bezpečnosti, kapacity a také atraktivnosti pro jejich malé návštěvníky,“ dodává Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Hřiště u UFFA vizualizace 1

Hřiště u UFFA vizualizace 3

zdroj vizualizací: Technické služby Trutnov, s. r. o.


TZ - Dětské hřiště u UFFA se rozšíří.pdf


 

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov.cz