Krakonošovo náměstí ozdobí jedle

Trutnov se už chystá na dobu adventu. V ulicích města se instaluje vánoční výzdoba a oproti loňskému roku se uskuteční tradiční akce: Rozsvícení vánočního stromu, vánoční trhy i Silvestrovský ohňostroj.  

I v letošním roce se Trutnov oblékne do svátečního. Technické služby Trutnov, s. r. o., a správce veřejného osvětlení firma Štěpánský a Fišer se už pustily do instalace vánoční výzdoby. Novinky se chystají na pěší zóně. „Oprava pěší zóny se povedla, a tak si určitě zaslouží také novou vánoční výzdobu. Lidé se zde mohou těšit na ozdobenou vstupní bránu či světelné prvky na jednotlivých lampách. Nové osvětlení chystáme také na vzrostlý strom na Svatojanském náměstí vedle vodního prvku,“ říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova. Do novinek v rámci vánočního osvětlení město investuje necelých 350 tisíc korun.

Krakonošovo náměstí bude v letošním roce zdobit jedle, která byla městu zdarma věnována ze soukromé zahrady na Nových Dvorech. Její instalace je plánována na pondělí 22. listopadu. Další vánoční stromy ozdobí Slovanské náměstí, kde bude smrk darovaný od SVJ z Ostrčilovy ulice, dále Lípové náměstí, prostor před obchodním centrem na Zelené Louce a stejně jako v loňském roce bude vánoční atmosféru dotvářet také strom ve Starém Rokytníku.

Oproti loňskému roku jsou na letošek plánovány tradiční akce. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Krakonošově náměstí se uskuteční první adventní neděli, tedy 28. listopadu odpoledne. Doprovodný program začne už ve 14:00. Představí se zde žáci ze ZUŠ Trutnov, s vánoční show ,,Padá hvězda, něco si přej!“ vystoupí Divadlo Mazec a koledy a vánoční písně zazpívá Kühnův dětský sbor.

Další akcí na Krakonošově náměstí během adventu budou vánoční trhy. Lidé si zde mohou sváteční atmosféru užít ve dnech 13.-22. prosince. Podvečery zpestří doprovodný kulturní program na pódiu. Na pátek 31. prosince se chystá tradiční Silvestrovský ohňostroj.

foto: Miloš Šálek

TZ - Krakonošovo náměstí ozdobí jedle.pdf

 

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov.cz