Slavnostní rozsvícení vánočního stromu ani Silvestrovský ohňostroj se neuskuteční

S ohledem na vládní protiepidemická nařízení se město Trutnov rozhodlo zrušit obě tradiční akce. Důvodů je hned několik.
Města jsou stavěna do pozice, kdy konání takové akce spadá do kategorie tradičních kulturních akcí, a v takovém případě jsou pořadatelé povinni nepřipustit na místo více jak 1.000 osob a dohlédnout, zda jsou očkované či po prodělání covid-19.
Tudíž, ruku na srdce, není v silách měst kontrolovat na otevřeném veřejném prostranství, kde se pohybují nejen návštěvníci akce, ale i běžní kolemjdoucí, zda jsou přítomní lidé očkovaní, natož pak maximální počet osob. Nemluvě o tom, že limit 1.000 osob na akci v tomto případě znamená, že by se nedostalo na většinu návštěvníků. Společnost už je i tak dosti rozštěpená a nemá smysl si sváteční čas ještě takovýmto způsobem znepříjemňovat.
Tato situace nás mrzí, neboť rozsvícení vánočního stromu i ohňostroj patří k tradičním akcím ve městě. Doufali jsme, že po loňském zrušení letos budeme moci rozsvítit strom společně. I přes toto zklamání pevně věříme, že příští rok se situace zlepší a společně odpočítáme rozsvícení stromu na Krakonošově náměstí.

Děkujeme všem za pochopení a přejeme hlavně klidné období adventu a co nejméně stresových situací během přípravy na Vánoce!