Rekonstrukce kina Vesmír i přes komplikace pokračuje

Rekonstrukce kina Vesmír v Trutnově je v plném proudu. Avšak jak bývá u rekonstrukcí starých budov běžné, i v tomto případě musela radnice řešit nečekané komplikace.

Situace je složitější, než se předpokládalo. Už původní stavba z 20. let byla odvážná, ovšem zásahy do nosných konstrukcí provedené při rekonstrukci v 70. letech byly z hlediska statiky destruktivní,“ popisuje stav budovy Michal Rosa, starosta města Trutnova. Radnice proto již nyní počítá s vícepracemi. „Přestože byl proveden stavební průzkum, na tyto vady bohužel nebylo možné přijít. Byly skryté zejména pod podhledy a obložením stěn. Jedná se především o drážky a průrazy pro vedení instalací,“ uvádí příklad trutnovský starosta.

Předpokládaný termín dokončení stavby v polovině příštího roku se proto může posunout až do prosince. „S dodavatelem stavby se snažíme, aby termín otevření i přes nastalé komplikace byl co nejdříve. Naštěstí v tuto chvíli už je většina nečekaných objevů za námi, už jsme je vyřešili, a stavba konečně začíná růst. Už se nebourá, ale naopak přibývají nové konstrukce,“ hodnotí postup prací Michal Rosa a věří, že odměnou za čekání bude lidem moderní a nadstandardně vybavený prostor pro kvalitní filmové zážitky.

Nová podoba kina počítá se dvěma promítacími sály. Velký bude mít kapacitu 256 diváků a menší, který je určený převážně pro artová představení, pojme až 39 diváků. Ve vstupní hale se návštěvníci mohou těšit na nabídku občerstvení a oproti původnímu stavu bude navýšena kapacita toalet. Díky bezbariérovému řešení bude kino pohodlně přístupné také tělesně postiženým osobám.

Rekonstrukci kina Vesmír provádí společnost BAK, stavební společnost, a. s., za 98 milionů korun vč. DPH. Dosud vzniklé vícepráce jsou kryté rozpočtovou rezervou projektu.

Vesmír průběh rekonstrukce 1

Vesmír průběh rekonstrukce 2

Vesmír průběh rekonstrukce 4

Vesmír průběh rekonstrukce 5

Foto: Miloš Šálek

 

TZ - Rekonstrukce kina Vesmír i přes komplikace pokračuje.pdf 

Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov.cz