Brzy začne oprava Zámečnické ulice

V druhé polovině května začne oprava Zámečnické ulice. Dočká se nového povrchu vozovky i opravených chodníků. Práce se neobejdou bez dopravního omezení.  

Město Trutnov pokračuje v opravách ulic na sídlišti Šestidomí. V předchozích letech kompletně zrekonstruovalo ulice Železničářskou a V Domcích. Přípravné práce na opravě Zámečnické začnou v pondělí 22. května. „Následně se pustíme do kompletní opravy povrchu vozovky a chodníků v celé délce. Dále vyměníme vedení veřejného osvětlení,“ popisuje David Jelínek, vedoucí Odboru rozvoje města MěÚ Trutnov.

Práce se neobejdou bez dopravních omezení. Co půjde, bude prováděno pouze za částečné uzavírky s možností vjezdu pouze pro obyvatele, nicméně nastanou chvíle, kdy bude nutné ulici uzavřít kompletně. Po celou dobu zde nebude možné parkovat. Svoz odpadu bude zajištěn. „Prosíme všechny rezidenty Zámečnické ulice, aby sledovali informační cedule, které budou umístěny na obou koncích stavby. Dozví se z nich aktuální informace o stavbě a také případné dopravní úpravy,“ dodává David Jelínek.

Oprava Zámečnické ulice vyjde zhruba na 4,5 milionu korun včetně DPH. Provede ji společnost Repare Trutnov, s. r. o. Nejedná se o poslední úpravu, kterou radnice na Šestidomí chystá. „Rádi bychom v brzké době připravili také studii na regeneraci celého prostoru náměstí Horníků. Intenzivně se zabýváme technickým stavem a možnostmi, jak vyřešit podchod vedle samoobsluhy,“ říká k plánům Tomáš Hendrych, místostarosta města Trutnova. Na Šestidomí radnice letos také opravila dvoje schodiště, jedno ve Slévárenské ulici a druhé mezi Přádelnickou a Železničářskou ulicí. Dohromady jejich oprava vyšla na 702 tisíc korun. Další schodiště je v plánu na příští rok.    

Schodiště Železničářská

Schodiště Slévárenská

TZ - Brzy začne oprava Zámečnické ulice.pdf


Kontakt pro komunikaci s médii
Mgr. Michaela Dědková
tisková mluvčí
tel. 499 803 309, 735 793 913
e-mail: dedkova@trutnov.cz